komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 31 maja 2020

Anieli, Petroneli

1 maja startuje drugi w tym roku nabór do Mikrograntów!

czwartek, 30.4.2020 09:33 , komentarze: 0 , odsłony: 716
kategorie artykułu:

Strefa Kultury Wrocław i Fundacja Umbrella zapraszają do udziału w wyjątkowej za względu na panujące warunki edycji Mikrograntów. Mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia swoje propozycje na społeczne inicjatywy zgłaszać będą mogli od 1 do 15 maja. 

        Fot. Jerzy Wypych

Mikrogranty to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw, do którego zgłosić można swoje pomysły z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związane z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz inne o charakterze kulturotwórczym. W związku z obecną sytuacją, drugi nabór przeprowadzony zostanie w nieco innej, bardziej elastycznej formule. 

Zgłoszone projekty będą mogły być realizowane późnym latem i jesienią. Lipiec i sierpień będzie czasem na dokończenie spraw organizacyjnych i promocyjnych lub – w sytuacji pojawienia się takiej możliwości – zorganizowanie pierwszych działań w mniejszych grupach. Szczegóły co do terminów i sposobu realizacji będą ustalane z każdym ze zwycięzców indywidualnie.

Weź miasto w swoje ręce! 

Przy planowaniu inicjatywy warto zastanowić się nad potrzebami, jakie aktualnie mogą pojawiać się wśród lokalnej społeczności – wielu mieszkańców i mieszkanek zostało pozbawionych oferty edukacyjnej, rekreacyjnej, animacyjnej czy sportowej, którą projekt realizowany z Mikrograntami może częściowo zastąpić. 

Organizatorzy liczą na propozycje, które współorganizować będzie można w mniejszej skali podczas lub tuż po pandemii. Wsparcie uzyskać będą mogły wszelkie inicjatywy, które pomogą (także na odległość) poczuć i budować więzi społeczne, ułatwią myślenie o przyszłości z optymizmem, czy też zostaną zorganizowane z zachowaniem bezpiecznych odległości jak plenerowe ćwiczenia dla małych grup lub realizacje na otwartych przestrzeniach (pokazy filmowe czy happeningi podwórkowe dla widzów zgromadzonych na balkonach). W majowym naborze można zgłaszać także propozycje niestandardowych akcji przeprowadzanych zdalnie, wirtualnie lub z wykorzystaniem balkonów, ogródków i podwórek. Realizacja projektu może być też okazją, by do pracy przy nim zaprosić osoby, które straciły zlecenia z powodu zawieszenia działalności firm czy instytucji, z którymi współpracowały. 

Nie wszystko się zmienia

Mikrogranty tradycyjnie podzielone są na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą)  i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyliosób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto. Zwycięskie projekty mogą liczyć na wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Drugi w tym roku nabór potrwa od 1 do 15 maja. Wyniki ogłoszone będą do 8 czerwca

Warsztaty w sieci

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programem Mikrogranty będą mogły wziąć też udział w specjalnych warsztatach pisania projektów. Podczas zajęć online będzie można dowiedzieć się więcej o elektronicznym formularzu, nauczyć się odpowiednio go wypełniać, a także uzyskać odpowiedzi na inne nurtujące pytania. Spotkanie odbędzie się 7 maja o godzinie 17:00. Link do wydarzenia udostępniony będzie osobom zapisanym do grupy Mikrograntów na Facebooku (TUTAJ).

W majowym naborze szczególnie istotny będzie kontakt i konsultacje z koordynatorami i koordynatorkami wszystkich ścieżek. Maile i numery telefonów do zespołów podane są na stronach programu. Propozycje działań przesyłać można przez formularze właściwe dla wybranej ścieżki, które dostępne będą online od 1 maja na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty

 

Wasze komentarze

piątek, 29.5.2020 10:01
czwartek, 28.5.2020 09:49
czwartek, 14.5.2020 09:46
poniedziałek, 11.5.2020 10:10
czwartek, 7.5.2020 12:06
wtorek, 5.5.2020 09:35
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele