komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 19 stycznia 2021

Henryka, Mariusza

"Zimowy kwadrans muzyczny", czyli ferie z Operą

środa, 30.12.2020 09:24 , komentarze: 0 , odsłony: 456
kategorie artykułu:

Warsztaty baletowe i wokalne, zajęcia kreatywne i nauka tańca to tylko niektóre z atrakcji, jakie na nadchodzące ferie zimowe dla najmłodszych melomanów przygotowała Opera Wrocławska. Dzieci będą mogły uczestniczyć w cyklu warsztatów „Zimowego kwadransa muzycznego” za pośrednictwem kanału YouTube oraz profilu Opery na Facebooku.

Artyści Opery Wrocławskiej zaplanowali 10 spotkań, podczas których zabiorą najmłodszych w podróż za kulisy swojej pracy. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję m.in. wziąć udział w rozgrzewce baletowej, dowiedzieć się kto i dlaczego może śpiewać w chórze oraz jak przygotować ciało do śpiewania, a nawet wcielić się w rolę solisty. Wszystko w klimacie znanych i lubianych bajek.

- Mieliśmy nadzieję, że ferie zimowe będą okazją, by zaprosić uczniów do naszej wspaniałej opery, pokazać magiczny świat tańca, muzyki, przepięknych kostiumów i scenografii. Ze względu na wspólne bezpieczeństwo będziemy mogli jedynie pojawić się w ich domach, na ekranach komputerów. Jesteśmy i na to przygotowani! – mówi dyrektor Opery Wrocławskiej Halina Ołdakowska, która zaprasza najmłodszych melomanów do śledzenia warsztatów online –  Za pośrednictwem YouTube oraz Facebooka nasi mali widzowie będą mogli się wcielić w rolę tancerzy, muzyków czy solistów. Czeka ich naprawdę ciekawa przygoda! Mamy nadzieję, że ta forma umili czas dzieciom podczas zimowego odpoczynku, a przy okazji przybliży specyfikę naszej pracy – dodała dyrektor.

Nagrania z cyklu „Zimowy kwadrans muzyczny” będą wyświetlane podczas ferii zimowych, czyli od 4 do 15 stycznia, od poniedziałku do piątku o godz. 10:00 na kanale YouTube oraz Facebooku Opery Wrocławskiej.

Szczegółowy plan „Zimowego kwadransa muzycznego”:

Tydzień I:

  1.       Balet w pigułce – poniedziałek, 4 stycznia
  2.       Jezioro Łabędzie – wtorek, 5 stycznia
  3.       Giselle – środa, 6 stycznia
  4.       Dziadek do orzechów – czwartek, 7 stycznia
  5.       Karnawałowa niespodzianka – piątek 8 stycznia

Tydzień II:

  1.       Chór w pigułce – poniedziałek 11 stycznia
  2.       Dziadek do orzechów – zaśpiewaj balet – wtorek, 12 stycznia
  3.       Yemaya – śpiewaj i tańcz – środa, 13 stycznia
  4.       Pchła Szachrajka – śpiewaj i graj – czwartek, 14 stycznia
  5.       Do zobaczenia w operze – piątek, 15 stycznia

Warsztaty „Zimowy kwadrans muzyczny” to już kolejne wydarzenie online realizowane przez Operę Wrocławską, która zaprasza również widzów na sylwestrowo-noworoczny spektakl. Będzie to połączenie trzech aktów ze słynnych oper: Traviaty Giuseppe Verdiego, Cyganerii Giacomo Pucciniego oraz Napoju miłosnego Gaetano Donizettiego. Całość zostanie udostępniona widzom bezpłatnie 31 grudnia i w Nowy Rok. Od 2 stycznia wydarzenie będzie można zobaczyć poprzez stronę internetową Opery Wrocławskiej (kliknij), na której można wykupić dostęp do nagrania.

 

Wasze komentarze

Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele