komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 5 marca 2021

Adriana, Fryderyka

[WIDEO Z WYPADKU] Samochód potrącił 17-latkę na przejściu!

poniedziałek, 20.5.2019 14:18 , komentarze: 4 , odsłony: 5048
kategorie artykułu:

Poniżej publikujemy film z potrącenia osoby pieszej w obrębie przejścia dla pieszych. Robimy to ku przestrodze, aby uświadomić pieszym, jak ważne jest uważne obserwowanie drogi. Kilka dni temu w jednej z podwrocławskich miejscowości doszło do potrącenia osoby pieszej na przejściu dla pieszych. Skończyło się na złamanej ręce, ale zakończenie mogło być dużo bardziej tragiczne. Być może tej sytuacji dałoby się jednak uniknąć. Z filmu nagranego przez samochodową kamerę wynika, że kobieta była mocno zapatrzona w ekran telefonu, a kierujący mógł zachować więcej ostrożności.

 

Do tego zdarzenia drogowego doszło w podwrocławskim Smolcu. Kierujący samochodem osobowym poruszał się w kierunku ul. Spółdzielców. W pewnej chwili piesza idąca chodnikiem weszła nagle na przejście, tuż przed nadjeżdżający pojazd. Na filmie widać, że kierujący próbuje jeszcze w ostatniej chwili ominąć kobietę. Niestety 17-latka została potrącona i ze złamaną ręką przewieziono ją do szpitala.

Na filmie widać również, że młoda kobieta wpatrzona jest mocno w ekran telefonu, nawet podczas wchodzenia na jezdnię.

Materiał video ze zdarzenia publikujemy również ku przestrodze dla wszystkich kierujących. Apel o treści „PATRZ I SŁUCHAJ” można bowiem skierować zarówno do pieszych, jak i do kierujących pojazdami. Rejon przejść dla pieszych to miejsca, w których kierujący zawsze powinni zachować szczególną czujność.

Czynności w sprawie tego zdarzenia prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich. Zdarzenie nie jest jednoznaczne, ponieważ każdy kierujący powinien w obrębie przejścia dla pieszych zachować szczególną ostrożność, tak samo jak osoby korzystające z pasów. Pieszy nie powinien nagle wtargnąć przed pojazd, bez upewnienia się, że może bezpiecznie wejść na jezdnię. Do sprawy powołany zostanie biegły z zakresu wypadków drogowych, którego opinia będzie kluczowa w kwestii wskazania sprawcy wypadku.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Pieszabrowniez winna bez dwoch zdan. Włazi prosto pod auto
poniedziałek, 20.05.2019 21:06 autor: Jtk
Do czego tu biegły ? Dodatkowe koszty. Chyba normalnie...
wtorek, 21.05.2019 05:42 autor: też pieszy
wczoraj, 6 godz temu
środa, 3.3.2021 14:54
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele