"Trzeźwy poranek" - podsumowanie akcji wrocławskiej drogówki

wtorek, 12.10.2021 11:31 173 0

Zgodnie z art. 178a Kodeksu Karnego, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jednak nie zagrożenie karne jest najważniejsze, a fakt, że nietrzeźwi kierowcy stale powodują wiele nieodwracalnych w skutkach zdarzeń, często tragicznych. Należy więc zawsze pamiętać o tym, gdy widzi się osobę, która piła alkohol i chce prowadzić samochód. Uniemożliwiając jej jazdę, możemy nie tylko uratować jego życie i zdrowie, ale innych uczestników ruchu drogowego. W celu eliminowania tego typu zagrożeń, policjanci z wrocławskiej drogówki stale prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne, wczorajsze realizowali pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano prawie 300 kierujących, a wśród nich 4 znajdowało się w stanie

Chcąc minimalizować ilość zdarzeń na drogach i przypomnieć kierowcom o karach, jakie grożą za jazdę po spożyciu alkoholu lub substancji działających podobnie do alkoholu, policjanci cyklicznie prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne.

Podczas poniedziałkowej akcji mundurowi z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu skontrolowali prawie 300 pojazdów. Ujawnili i wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych kierowców oraz jednego będącego w stanie po użyciu alkoholu.

Niestety pijani kierowcy nadal stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu, bo jadąc po alkoholu nie myślą o tym, że mogą kogoś skrzywdzić ani o grożących im konsekwencjach prawnych. Problemu nietrzeźwości na drogach nie da się prawdopodobnie całkowicie wyeliminować, jednak dzięki prowadzonym cyklicznie działaniom policyjnym i zaostrzeniu prawa oraz mieszkańcom, którzy czują się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo w swoim otoczeniu, można je znacząco ograniczyć.

Mając to na uwadze, policjanci apelują do wszystkich o podjęcie właściwych czynności, gdy widzimy się osobę, która piła alkohol i chce prowadzić samochód. Możemy działając zapobiegawczo lub w ramach obywatelskiego ujęcia, uniemożliwiając osobie kierującej jazdę lub zawiadomić o swoich spostrzeżeniach odpowiednie służby. Czasami jeden telefon może nie tylko uratować jego życie i zdrowie, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

Należy również pamiętać, że dziwne zachowanie na drodze, może być także powodem choroby i kierowcy potrzebna będzie niezwłoczna pomoc.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)