"Powierzenie tworzenia rządu Morawieckiemu to strata czasu": Prezydent Sutryk ogłosił start w wyborach samorządowych

czwartek, 16.11.2023 10:27 348 0

Prezydent Jacek Sutryk zapowiedział swoją kandydaturę w nadchodzących wyborach samorządowych podczas rozmowy z Piotrem Marciniakiem i prezydent Łodzi Hanną Zdanowską w ramach programu "Fakty po Faktach" emitowanego na kanale telewizyjnym TVN24.

Włodarze miast przedstawili nadzieje samorządów wobec nowego rządu. Hanna Zdanowska podkreśliła, że najważniejszy jest dialog z mieszkańcami, a podstawą dobrej komunikacji jest współpraca rządu z samorządowcami. Prezydent Łodzi przyznała, że liczy na regulację finansowania samorządów poprzez zwiększenie udziału w pitcie oraz podatku ryczałtowym.

Jacek Sutryk przyznał, że finansowanie edukacji to jeden z najważniejszych aspektów rozwoju państwa. Podkreślił, że liczy na dobrą współpracę z władzami centralnymi i jest przekonany, że będzie ona przebiegała w pomyślny sposób. Prezydent Wrocławia wyraził swoje niezrozumienie co do decyzji prezydenta RP Andrzeja Dudy o powierzeniu tworzenia rządu Mateuszowi Morawieckiemu. Stwierdził, że celowe "odkładanie w czasie" rzeczywistego tworzenia rządu wpływa również na samorządy, które muszą sporządzić plany finansowe na najbliższy rok.

Prezydent Sutryk zapowiedział kandydaturę w przyszłorocznych wyborach samorządowych, argumentując to własnymi zapowiedziami na początku kadencji o planach rozwoju Wrocławia na najbliższą dekadę i chęci realizacji tych założeń. Jacek Sutryk obiecał, że Jagodno doczeka się legendarnego tramwaju jednocześnie podkreślając, że do realizacji tak dużych inwestycji konieczne jest wsparcie rządu.

foto główne - doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)