"Noc w Leningradzie" – X-lecie kultowego spektaklu po raz pierwszy w plenerze

piątek, 17.5.2019 11:30 1235 0

Tego jeszcze nie było! Kultowa rockowa balanga w maju opuszcza mury Impartu! Solidna dawka energetycznych dźwięków z Sankt Petersburga po raz pierwszy w swojej historii zostanie zagrana na specjalnej, podwórkowej scenie – zapowiada się wypełnione potężną dawką rocka i czarnego humoru muzyczne szaleństwo w plenerze.

„Leningrad” już od dziesięciu lat elektryzuje wrocławską publiczność

Uwielbiany przez wrocławian "Leningrad" kończy w tym roku X lat. Z tej okazji Strefa Kultury Wrocław zaprasza na "Noc w Leningradzie" – ​​​​wyjątkową szansę, by odkryć spektakl z udziałem Mariusza Kiljana i Tomasza Marsa na nowo. Znakomicie zrealizowany spektakl od początku wciąga niezwykle wiarygodnie i sugestywnie tworzonym nastrojem permanentnej balangi, doskonałą grą aktorów i niesamowitą energią granej na żywo, ostrej muzyki, w wykonaniu instrumentalistów, którzy również uczestniczą w działaniach scenicznych. Przedstawienie zbudowane jest na bazie utworów legendarnego, undergroundowego zespołu Leningrad z Sankt Petersburga.

– W twórczości Leningradu i ich lidera Siergieja Sznurowa można odnaleźć ducha anarchii, czarny humor i skłonności do operowania radykalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie jego piosenek to niebieskie ptaki, artyści, lumpy, którzy całkiem dobrze czują się na marginesie życia społecznego. To też ludzie odwróceni plecami do polityki, do Putina, współczesnej Rosji. Celebrujący wolność w ramach niczym nieograniczonej artystycznej anarchii. Piosenki Sznurowa to z jednej strony przewrotne, dekadenckie teksty, z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny. W Rosji Leningrad jest niezwykle popularny, jego znaczenie na tamtym rynku można porównać do wpływów Kazika i Kultu w Polsce – mówi Łukasz Czuj, reżyser wrocławskiej realizacji.

Przedstawienie zostanie wystawione dwukrotnie – 23 i 24 maja na scenie w podwórku Impartu. Bilety w cenie 50 PLN są jeszcze dostępne w kasach Strefy Kultury Wrocław (Impart przy Mazowieckiej 18 i Barbara przy Świdnickiej 8B).

To nie jedyna plenerowa atrakcja przed Impartem zaplanowana przez Strefę Kultury Wrocław w ostatni weekend maja. Od piątku do niedzieli wiosenny relaks zapewni strefa gastronomiczna prowadzona przez Gastro Miasto, z kolei w sobotę, 25 maja odbędzie się program towarzyszący tegorocznej odsłonie Europejskiej Nocy Literatury. Wieczorem zapraszamy na specjalny pokaz filmu przygotowany z Polish Cinema for Beginners, garażową wyprzedaż książek oraz imprezę muzyczną.

Foto: Marcin Jędrzejczyk 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)