"Nie czuł prędkości" po zjeździe z autostrady, dlatego pędził przez miasto niemal 150 km/h

poniedziałek, 23.1.2023 11:10 481 3

Na jednej z dróg wylotowych z miasta policjanci z wrocławskiej drogówki zwrócili uwagę na poruszającego się ze znaczną prędkością osobowego mercedesa. W sowich działaniach wykorzystywali ręczny, laserowy miernik prędkości, przy pomocy którego zarejestrowali jego prędkości, potwierdzając swoje przypuszczenia. 39-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, na odcinku drogi, na którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h pędził aż 145 km/h. Swoją brawurową jazdę tłumaczył pośpiechem oraz tym, iż po zjechaniu z autostrady „nie czuł prędkości” z jaką jechał. Dodatkowo auto, którym tak nonszalancko się przemieszczał nie miało aktualnych badań technicznych.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wrocławskiej komendy miejskiej pełnili służbę na jednej z dróg wylotowych z miasta. Funkcjonariusze kontrolowali w tym miejscu, czy kierujący stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

W pewnej chwili policjanci zauważyli osobowego mercedesa, który już na pierwszy rzut oka poruszał się z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną w tym miejscu.

Funkcjonariusze zmierzyli prędkość, dynamicznie przemieszczającego się kierującego, a na ekranie ręcznego, laserowego miernika prędkości wyświetlił się wynik wynoszący równo 145 km/h. Pomiar wykonano w miejscu, w którym można jechać maksymalnie 50 km/h.

Dodatkowo auto, którym 39-latek tak nonszalancko się przemieszczał nie miało aktualnych badań technicznych. Mężczyzna tłumaczył swoją brawurową jazdę pośpiechem oraz tym, iż po zjechaniu z autostrady „nie czuł prędkości” z jaką się przemieszczał.

Policjanci zakończyli interwencję w postępowaniu mandatowym nakładając na niego grzywnę w wysokości 2520 zł, a do jego konta dopisano 15 pkt. karnych. Mężczyźnie mundurowi obligatoryjnie zatrzymali dowód rejestracyjny oraz na trzy miesiące prawo jazdy.

KMP we Wrocławiu

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

środa, 25.01.2023 13:47
Po zjechaniu z autostrady znacznie zwolnił wjeżdżając do miasta i...
środa, 25.01.2023 16:37
250 km/h
poniedziałek, 23.01.2023 12:36
Będzie teraz rowerem jeździł i bardzo dobrze Będzie zdrowszy!