Gotowe mieszkania we Wrocławiu. Które inwestycje oferują mieszkania do odbioru?

piątek, 26.11.2021 21:39 264

W czasie wysokiego popytu na rynku nieruchomości mieszkaniowych wydłuża się czas oczekiwania na lokale. Wynika to z faktu, iż większość inwestycji wyprzedaje się jeszcze przed zakończeniem budowy, a nawet na ich wczesnych etapach. Mieszkania gotowe do odbioru są okazją, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów. Sprawdziliśmy, czy we Wrocławiu dostępne są gotowe mieszkania.

Zacznijmy od tego, czym różnią się gotowe mieszkania pod klucz od tych w stanie deweloperskim. Te pierwsze są wciąż dużo mniej popularne. To wyposażone zgodnie z wybranym standardem lokale, do których możemy się wprowadzić bez zbędnej zwłoki. W zależności od rodzaju wykończenia klientowi pozostaje kupić jedynie wyposażenie, niektóre meble i dodatki. Oczywiście takie rozwiązanie charakteryzuje się wyższą ceną, jednak jest idealne dla osób, które nie mają czasu na samodzielne projektowanie czy zakupy w marketach budowlanych.

Stan deweloperski również nie został prawnie zdefiniowany. Różni się więc w zależności od  danej firmy. Aby go dokładnie określić, musimy zapoznać się z konkretną umową kupna mieszkania, w której znajdziemy dokładny opis wykończenia zarówno budynku, jak i lokalu. Zazwyczaj takie mieszkanie zawiera: drzwi wejściowe, okna z parapetami, otynkowane ściany, wylewki, instalację elektryczną, wentylacyjną, grzewczą i wodno-kanalizacyjną, a także przyłącza kanalizacyjne, wodne, rtv, internetowe i telefoniczne.

Oferta mieszkań gotowych do odbioru we Wrocławiu

Przeglądając oferty mieszkań z rynku pierwotnego w stolicy Dolnego Śląska, znajdziemy propozycje lokali znajdujących się w budynkach na różnym etapie realizacji. Najczęściej są to obiekty w fazie budowy. Dla osób niechcących czekać na swoje wymarzone M okazją są gotowe mieszkania. Wrocław może zaoferować kilka inwestycji z lokalami przygotowanymi do odbioru. 

Już od kilku lat mamy do czynienia z wysokim popytem na mieszkania. U podstaw boomu na rynku leży m.in. duży deficyt mieszkań, ale również sprzyjające warunki makroekonomiczne. Z tego powodu mieszkania kupowane są przed rozpoczęciem budowy lub na jej wczesnych etapach. Aktualnie w Grupie Murapol ponad 90% lokali sprzedawanych jest w czasie realizacji danej inwestycji – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży Murapol SA. – We Wrocławiu w ostatnim czasie otrzymaliśmy pozwolenie na użytkowanie dla dwóch budynków inwestycji przy ul. Buforowej. Oznacza to, że w ręce klientów przekazujemy obecnie niemal 300 gotowych mieszkań. Prawdziwą okazją jest pula ostatnich gotowych lokali, które znajdują się w obu wspomnianych obiektach, gdzie w tym samym dniu można kupić i odebrać klucze do swojego mieszkania  – dodaje. 

Mieszkania gotowe do obioru możemy znaleźć np. we wrocławskiej dzielnicy Wojszyce. Inwestycja Murapol Zielona Toskania oferuje kawalerki o powierzchni od 25 mkw. do 31 mkw. oraz mieszkania 2-pokojowe o powierzchni od 29 mkw. do 45 mkw. Inne dzielnice miasta, w których są dostępne lokale w stanie deweloperskim to m.in. Jagodno, Krzyki czy Śródmieście.