komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 20 września 2018

Filipiny, Eustachego

[FOTO] WROsound - sukces letniej odsłony na dziesiąte urodziny

wtorek, 19.6.2018 13:03 , komentarze: 0 , odsłony: 471
kategorie artykułu:

Za nami 10. edycja WROsoundu, tym razem w letniej odsłonie. Miasto zyskało festiwal w schemacie open air, a Strefa Kultury Wrocław nową przestrzeń do organizowania koncertów.
Podwórkowa edycja sprawdziła się w stu procentach, o czym świadczą tłumy na koncertach oraz komentarze samych artystów. Składy PRO8L3M i Mordor Muzik dziękowały ze sceny za możliwość zagrania koncertu w tak oryginalnym miejscu. EABS wraz z Tenderloniousem zaczarowali publiczność pierwszego dnia festiwalu i tylko zaostrzyli apetyty na premierę swojej nowej płyty „Slavic Spirits”, która ukaże się jesienią. Entuzjazm wzbudził też 67,5 Minut Projekt – dynamiczny skład Macio Moretti, Jan Młynarski i Piotr Zabrodzki, który dosłownie zagrał na podwórku, rezygnując z wejścia na scenę.
Po raz kolejny sprawdziła się też przestrzeń plenerowa na Placu Społecznym (debiutująca na tegorocznym Jazzie nad Odrą). Współpraca z lokalnymi DJ-ami (Seb & Rodrigezz), Gastro Nockami oraz Rap Szaletem zaowocowała niesamowitą frekwencją – w ciągu dwóch dni przez strefę przewinęło się kilka tysięcy osób. Dobrze podana muzyka i dobrze podane jedzenie na świeżym powietrzu idealnie uzupełniły festiwalowy program.
Zeszłoroczny zmiana - która zakłada obecność wrocławskiego kuratora proponującego program koncertów - również odświeżyła koncept festiwalu. Dziewiątej edycji ton nadawał Marcin Cichy z duetu Skalpel, tym razem EABS nie bojąc się muzycznej fuzji, zaproponowali wrocławianom bogate połączenie jazzu, hip-hopu i elektroniki, które natychmiast znalazło swoich odbiorców. Oficjalnie WROsound będzie kontynuował swoją działalność już jako letni festiwal i z pewnością poszerzał ofertę muzyczną, która każdej edycji będzie ekscytować tak samo, ze względu na coroczną zmianę kuratora.

Foto: Oliwia Papatanasis, Marcin Jędrzejczak

 

Wasze komentarze

wtorek, 18.9.2018 08:00
piątek, 14.9.2018 09:12
środa, 12.9.2018 14:17
środa, 12.9.2018 13:22
poniedziałek, 10.9.2018 08:55
piątek, 7.9.2018 09:22
monitoring GPS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
biura do wynajęcia
Wypożyczalnia osuszaczy
Sklep AZE
części Samsung
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork