[FOTO] Władzę we Wrocławiu objęły... krasnale! Uroczysta parada rozpoczęła tegoroczny Festiwal Krasnoludków

piątek, 8.9.2023 16:25 1074 0

Wszyscy wiemy, że krasnale nie są we Wrocławiu niczym nowym. Spotykamy je przy głównych traktach w centrum miasta, w urokliwych uliczkach, na uczelnianych kampusach czy w pobliżu ważnych obiektów. Każdy z nich ma swoje imię. Stanowią niemałą atrakcję turystyczną stolicy Dolnego Śląska i można śmiało powiedzieć - symbol miasta.

W piątek, 8 września wystartowała we Wrocławiu kolejna edycja Festiwalu Krasnoludków. Świętowanie rozpoczęła uroczysta parada na wrocławskim rynku. Pod Pręgierz przybyły setki dzieci z wrocławskich szkół i przedszkoli w charakterystycznych dla krasnali czapeczkach oraz strojach. Nie zabrakło szczudlarzy, klaunów, maskotek i innych atrakcji dla najmłodszych. Małe krasnale przywitali prezydent Jacek Sutryk oraz przewodniczący rady miejskiej Sergiusz Kmiecik. W roli konferansjera i prowadzącego świetnie poradził sobie Tomasz Sikora z UM Wrocławia.

Paradzie przewodziły mażonetki z grupy Mażonetki Finezja Wschowa. Pochód w towarzystwie podniosłej muzyki przeszedł do Parku Staromiejskiego, gdzie zorganizowano Wielką Wioskę Krasnoludków - festyn z atrakcjami dla dzieci oraz występami artystycznymi.

Szczegółowy plan wydarzeń festiwalu znajdziecie TUTAJ

foto - doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)