[FOTO, WIDEO] Dni Przyrodników i Jarmark Pawłowicki we Wrocławiu

sobota, 26.5.2018 18:15 1831 0

Nie wszyscy wrocławianie wiedzą, że w granicach miasta, pół godziny drogi od Rynku, mają idealne miejsce do wypoczynku - położone za Psim Polem Pawłowice to dwa parki, las, pałac i zabudowania folwarczne, mała stadnina koni, staw. 100 gatunków krzewów i drzew.

Zachęcamy do obejrzenia wideo!

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu prowadzi tu działalność badawczą i edukacyjną, ma swoje centrum kongresowe, ale teren jest dostępny dla wszystkich. Na co dzień to oaza ciszy i spokoju. W jedną sobotę majową Pawłowice zmieniają charakter – robi się tu tłocznie i wesoło. 

Jarmark Pawłowicki to kluczowe wydarzenia Dni Przyrodnika, a skoro jarmark, to oczywiście występy, zawody, kiermasze. Wszystkie te wydarzenia czekały w sobotę 26 maja na uczestników.

Poza tradycyjnym kiermaszem zdrowej żywności (stoiska producentów, m.in. miodów, olei, wędlin, serów, win) tym razem zastaliśmy również stoiska z kwiatami i krzewami.

Oprócz tego mogliśmy zobaczyć specjalne stoiska Uniwersytetu Przyrodniczego, przy których porad udzielali specjaliści (od niemarnowania żywności, lekarze weterynarii, dietetycy, fitopatolodzy i architektów krajobrazu). 

Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci – dmuchańce i wspinaczka na drzewa ciesząca się co roku wyjątkową popularnością, zabawy językowe i sportowe, warsztaty biotechnologiczne i antropologiczne, wóz strażacki i pokaz ratownictwa. Była to bardzo dobra alternatywa na aktywne spędzenie dnia wolnego w mieście.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)