[FOTO] Widać zarys nowego skateparku na Klecinie. Inwestycja pochłonie ponad 0,5 mln złotych

środa, 27.12.2023 13:25 630 0

Kontynuowane są prace przy budowie nowego obiektu sportowego na Klecinie. W pobliżu Szkoły Podstawowej nr 42 Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu buduje skatepark o powierzchni 220 m2.

To pierwszy z pięciu etapów zagospodarowania tego terenu w ramach Funduszu Osiedlowego. W ostatnich tygodniach udało się ułożyć zbrojenie na głównej płycie skateparku, ułożono obrzeża, krawężniki. Teraz czas na wylewanie płyty betonowej. Jeśli pozwoli na to pogoda, zadanie zrealizowane zostanie w pierwszych dniach nowego roku.

Docelowo skatepark wyposażony będzie w profesjonalne przeszkody typu quarter pipe z bank ramp, piramidę czy grindbox. Wybudowane zostanie dojście do tego obiektu od ulicy Wałbrzyskiej, ławki i kosze. W przyszłości w ramach kolejnych etapów planowana jest rozbudowa skateparku o część północną wraz z kolejnymi przeszkodami oraz oświetleniem i miejscem do organizacji spotkań plenerowych. Ponadto pojawią się dodatkowe nasadzenia zieleni. Koszt obecnie realizowanego etapu to ponad 500 tys. złotych.

źródło: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)