[FOTO] Trwa 14. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa - Święto Smaku i Radości

sobota, 22.6.2024 20:38 415 0

To już po raz 14. Wrocław zamienił się w stolicę piwnych smakoszy. 21 czerwca 2024 roku wystartował długo oczekiwany 14. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa. To wyjątkowe wydarzenie, które co roku przyciąga miłośników złocistego trunku z całej Polski, odbywa się tradycyjnie na terenie stadionu Tarczyński Arena Wrocław.

 

Od samego początku było jasne, że tegoroczne wydarzenie przyciągnie tłumy entuzjastów piwa z całej Polski i nie tylko.

Już od południa stadion zaczął tętnić życiem. Przestrzeń festiwalowa, usiana kolorowymi stoiskami piwnymi, emanowała zapachem świeżo warzonego piwa i potraw z różnych zakątków świata. Ponad 60 stoisk najlepszych polskich browarów serwujących piwa w wielu stylach i smakach, oferowało lekkie lagery i pilsy, treściwe portery, stouty, kwaśne soury, aromatyczne piwa pszeniczne, mocno pachnące chmielami IPA, ale także unikalne, eksperymentalne piwa, które wzbudzały ciekawość i zachwyt uczestników.

Zachęcamy do śledzenia wydarzeń na Festiwalom Facebooku - https://www.facebook.com/festiwaldobregopiwa/

 

 Na zdjęciu: Browar Wielka Sowa

Należy odkreślić, że 14. festiwal to także 20. Warsztaty Piwowarskie prowadzone przez ekspertów z branży. Z okazji jubileuszu w namiocie WWP można było spotkać tych, którzy są od początku z polską piwną rewolucją. Wśród nich Browar PIVOVSKY, który z Wrocławskim Festiwalem Dobrego Piwa związany jest od samego początku.

 

 Na zdjęciu: Browar Pivovsky

Uczestnicy warsztatów mieli okazję zgłębić tajniki warzenia , dowiedzieć się więcej o różnych technikach i składnikach oraz spróbować swoich sił w praktyce. To wyjątkowe doświadczenie sprawiło, że wiele osób zaczęło rozważać domowe warzenie piwa jako nowe hobby.

Nie tylko degustacje przyciągały uwagę festiwalowiczów. Tym razem organizatorzy przenieśli nas w przeszłość. Przypomnieli historyczne, tradycyjne style piwne, a także piwną historię Wrocławia, o której opowiadali także autorzy książki "Wrocławskie browary i piwiarnie”.

Kolejną atrakcją były pokazy gotowania na żywo. Znana rodzina Krechów, rodem z Kotliny Kłodzkiej, zwycięzcy programu kulinarnego Family Food Fight, pokazali jak wykorzystać w kuchni surowce stosowane przy produkcji piwa. Prezentowali też przepisy na dania idealnie komponujące się z różnymi rodzajami piwa.

Nie zabrakło także konkursów, które dodawały festiwalowi emocji. Wśród nich m.in. Konkurs Piw Domowych, który jest jednym z najstarszych takich konkursów w Polsce.

Dodatkowo część punktów programu będzie nawiązywać do piwnej przeszłości stolicy Dolnego Śląska i regionu. Jednym z nich będzie spotkanie z dziennikarką Joanną Mielewczyk, autorką audycji i książek opowiadających o dziejach wrocławskich kamienic i ich mieszkańców. Opowie nam o tym, jakie piwne historie usłyszała podczas zbierania materiału do swojego cyklu.

Na festiwalu nie mogło zabraknąć muzyki. Na scenie pojawił się gitarzysta i wokalista Mateusz Kowalczyk, Basista Marek Komorowski oraz perkusista Marek Kowalczyk, czyli znane we Wrocławiu Ginez Tio, serwujące energetyczne, akustyczne rockowe granie. Sobotni festiwal wieczór upłynął przy muzyce DJ-a Endlessa, wrocławskiego turntablisty i wicemistrza Polski DJ-ów 2017.

 

Muzyka, śmiech i rozmowy wypełniały przestrzeń, sprawiając, że każdy czuł się częścią tej wyjątkowej społeczności. 14. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to trzy dni pełne niezapomnianych wrażeń, smaków i zabawy. Jeśli jeszcze nie odwiedziłeś tego wyjątkowego wydarzenia, masz czas do niedzieli, 23 czerwca, aby dołączyć do tej piwnej uczty.

SPONSORAMI RELACJI na Doba.pl są browary: WIELKA SOWA i PIVOVSKY .

Przypominamy, że już wkrótce, w ostatni weekend sierpnia, odbędzie się Świdnicki Festiwal Piwa, na który zapraszają Browar Świdnica i Gmina Miasto Świdnica.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)