komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 7 sierpnia 2020

Kajetana, Doroty

[FOTO] Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Zginęło 5 osób! [AKTUALIZACJA]

sobota, 15.6.2019 21:28 , komentarze: 0 , odsłony: 20728
kategorie artykułu:

Około godziny 18:30 na przejeździe kolejowo-drogowym z sygnalizacją świetlną na szlaku Kąty Wrocławskie - Mietków pod pociąg relacji Szklarska Poręba - Luboń wjechał samochód osobowy. W wypadku zginęło 5 osób podróżujących autem.

       Zdjęcia: OSP Smolec, OSP Stróża

Do zdarzenia doszło dokładnie pomiędzy Nowa Wsią Kącką a wsią Sokolniki na Dolnym Śląsku. Według wstępnych informacji sygnalizacja świetlna działała. Jest przerwa w ruchu pociągów. Zorganizowano zastępczą komunikację autobusową. Informacje o zmianach w komunikacji są przekazywane na stacjach i przystankach. 

Niestety w zdarzeniu zginęło 5 osób podróżujących samochodem osobowym. Przywrócenie ruchu będzie możliwe po zakończeniu prac policji i prokuratora na miejscu zdarzenia.

[AKTUALIZACJA godz. 22.00]

O godzinie 21:30 wznowiono ruch pociągów na trasie Wrocław – Jelenia Góra, po wypadku na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Nowa Wieś Kącka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na przejeździe działała sygnalizacja świetlna (pulsujące czerwone światła) oraz umieszczone są znaki STOP. Komisja szczegółowo ustali okoliczności zdarzenia. Zakończona zostaje zastępcza komunikacja autobusowa. Będzie się normalizował ruch pociąg regionalnych i dalekobieżnych. O zmianach w kursowaniu pociągów informują drużyny konduktorskie w pociągach, a na stacjach i przystankach podawane są dodatkowe komunikaty.

[AKTUALIZACJA niedziela godz. 12.00]

Ruch pociągów na linii Jelnia Góra – Wrocław odbywa się bez zakłóceń. Wczoraj o godzinie 21:30 wznowiono ruch pociągów na trasie Wrocław – Jelenia Góra po jednym torze. W nocy o godz. 1.00 wprowadzono już ruch dwutorowy. Dziś do godziny 11.00 przywrócono pełne zasilanie, które było uszkodzone podczas wypadku. Do tej godziny pociągi, jadące przez przejazd w kierunku Wrocławia, miały ograniczenie do 20 km/h. Maszynistów informował o tym sygnał świetlny tzw. TOP. 

Zmiany w kursowaniu pociągów w sobotę od godz. 18.30 do 21.30 były skutkiem tragicznego wypadku koło Nowej Wsi Kąckiej na przejeździe kolejowo drogowym zabezpieczonym sprawną sygnalizacją świetlną i znakiem stop.  W zdarzeniu zginęło pięć osób, jadących samochodem.

Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych ustala okoliczności zdarzenia.

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 3.8.2020 00:00
środa, 29.7.2020 13:18
poniedziałek, 27.7.2020 12:53
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele