[FOTO] Tak prezentuje się nowa pętla autobusowo-tramwajowa na Nowym Dworze. Od niedzieli dojeżdżają tam dwie linie tramwajowe

piątek, 8.9.2023 16:18 240 0

Niedziela, 3 września stanowi duży przełom w rozwoju wrocławskiej komunikacji publicznej. Uruchomiono jedną z największych inwestycji w historii miasta - trasę autobusowo-tramwajową na Nowy Dwór. O szczegółowych zmianach pisaliśmy TUTAJ.

Nową trasą jeżdżą dwie linie tramwajowe: 13 i 23. Zupełnie nowa "trzynastka" łączy Nowy Dwór z centrum miasta, placem Grunwaldzkim i okolicami Parku Szczytnickiego i kursuje w relacji Nowy Dwór (P+R) - Stadion Olimpijski. Linia 23 została przedłużona z Wrocławskiego Parku Przemysłowego TAT-em na Nowy Dwór oraz - z drugiej strony - z Kromera na Kowale. Jej trasa w centralnej części miasta została zmieniona. Z placu Orląt Lwowskich jedzie przez plac Legionów, Arkady, Dworzec Główny i ulicą Kołłątaja do Galerii Dominikańskiej (a nie jak dotychczas ulicą Podwale, Świdnicką i Teatralną).

Trasa linii 13:

Trasa linii 23:

Pętla na Nowym Dworze powstała w miejscu starej pętli autobusowej. Poza infrastrukturą komunikacyjną, powstały alejki, mały skwer i nasadzenia. Poza w/w dwiema liniami tramwajowymi, docierają tam także autobusy linii 124, 128 i 134.

foto - doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)