[FOTO, ROZKŁAD] Wróciły pociągi z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę. Niektóre kursy pojadą do Bielawy

poniedziałek, 13.6.2022 16:30 7875 3

Od niedzieli 12 czerwca wznowiono po 22 latach kursowanie pociągów z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę. Obsługę zrewitalizowanej linii kolejowej zapewniają Koleje Dolnośląskie.

Nowe połączenie umożliwia dojazd transportem kolejowym z Wrocławia na Bielany Wrocławskie, miejscowości gminy Kobierzyce oraz Sobótkę w pobliżu Masywu Ślęży. Część kursów dociera przez Świdnicę i Dzierżoniów do stacji Bielawa Zachodnia.

Uruchomiono nowe przystanki kolejowe:
- Wrocław Wojszyce
- Wrocław Partynice
- Bielany Wrocławskie
- Domasław
- Kobierzyce
- Wierzbice Wrocławskie
- Pustków Żurawski
- Rogów Sobócki
- Sobótka
- Sobótka Zachodnia
- Szczepanów
- Marcinowice
- Pszenno
- Świdnica Przedmieście

 

Nowa stacja kolejowa Wrocław Partynice
 
Pociąg Kolei Dolnośląskich do Bielawy Zachodniej przez Sobótkę i Świdnicę wjeżdża na stację Wrocław Partynice
 
Na przystankach zbudowano całkowicie nowe perony wyposażone w stojaki na rowery, rozkład jazdy, informację pasażerską i wiatę z miejscami siedzącymi oraz dla niepełnosprawnych
 
Pamiętajmy, że przejazdy kolejowe są już czynne – rogatki kolejowe na ul. Zwycięskiej
 
Przejazd kolejowy na ul. Grota-Roweckiego

Długość przejazdu i ceny biletów

W rozkładzie jazdy przewidziane są kursy normalne i pospieszne. Szczegółowy rozkład jazdy można sprawdzić na stronie Kolei Dolnośląskich oraz w aplikacji KOLEO. Część kursów dociera ze Świdnicy do Bielawy Zachodniej przez Mościsko Dzierżoniowskie i Dzierżoniów Śląski.

Czas przejazdu na odcinku Wrocław Główny – Sobótka – Świdnica Miasto to od 57 do 76 minut – w zależności od kursu. Z wrocławskiego Dworca Głównego dotrzemy w maksymalnie 13 min na Partynice, na Bielany Wrocławskie w nie więcej niż 20 minut, do Kobierzyc w ok. 25 minut, a do Sobótki w maksymalnie 45 minut.

Pierwszy pociąg w relacji Wrocław Główny – Sobótka – Świdnica Miasto odjeżdża o godzinie 5.12 ze Świdnicy i 6.32 z Wrocławia, a ostatni o 21.58 ze Świdnicy (kurs rozpoczyna się o 21.20 na stacji Bielawa Zachodnia) i o 22.40 z Wrocławia (kurs przez Sobótkę, Świdnicę i Dzierżoniów do Bielawy Zachodniej).

Cena biletu normalnego na odcinku Wrocław Główny – Świdnica Miasto przez Sobótkę wynosi 17 zł, do Sobótki 13 zł, a do Kobierzyc 9,60 zł.

Bilet można zakupić w pociągu, w kasach na niektórych stacjach oraz poprzez aplikacje KOLEO, SkyCash lub E-podróżnik.

W tygodniu przewidzianych jest po 8 kursów linii D4 w obu kierunkach, z czego 3 przedłużone są do Bielawy Zachodniej, 4 kończą w Świdnicy, a jeden przedłużony jest do Jawora. W weekendy kursów jest ich 6 – z czego 2 do Bielawy, 3 kończą w Świdnicy, a jeden przedłużony jest do Jawora.

UWAGA! Rozkłady mogą ulec zmianie. Zalecamy monitorowanie zmian na stronie Kolei Dolnośląskich [LINK] lub w aplikacji KOLEO. Proszę obserwować oznaczenia nad kursami objaśnione w legendzie. W niektórych dniach przewidziana jest zastępcza komunikacja autobusowa na wybranych odcinkach. Niektóre kursy przewidziane są tylko w danych okresach czasowych lub tylko w dni powszednie bądź tylko w weekendy.

ROZKŁAD JAZDY:

 

Foto, tekst: DOBA.PL

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

wtorek, 14.06.2022 20:06
gdzie jest informacja o tym, o ile się wydłużył czas...
M. środa, 15.06.2022 22:25
No właśnie, tragedia! Wcześniej czas przejazdu ok 1:20, czasem nawet...
Ania wtorek, 14.06.2022 11:29
Super, że pierwszy pociąg odjeżdża o 5:12, tylko co ...