[FOTO] Postępuje remont Mostu Zwierzynieckiego. Funkcjonuje ruch jednokierunkowy

wtorek, 26.7.2022 16:30 563 0

Od kilku miesięcy postępuje remont jednego z najpopularniejszych mostów Wrocławia - Zwierzynieckiego. Obecny etap prac wymusił zamknięcie mostu dla ruchu dwukierunkowego, a samochody oraz tramwaje mogą poruszać się jedynie w kierunku placu Grunwaldzkiego. Ponadto na skrzyżowaniu ulic Wajdy i Mickiewicza zamontowano tymczasową sygnalizację świetlną.

Postępują prace w zakresie wymiany płyty chodnikowej i zabezpieczeń antykorozyjnych. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Miasta Wrocławia. Jej całkowity koszt to 9 366 000 zł. Planowany termin realizacji to III kwartał 2022 roku.

W związku z ograniczeniem ruchu na moście, nastąpiły zmiany w komunikacji miejskiej. Kursowanie tramwajów linii 1 i 16 zostało zawieszone, w zamian kursuje linia zastępcza nr 71 w relacji Tarnogaj - Poświętne - Tarnogaj. Trasa linii pokrywa się z trasą linii tramwajowej 16 na odcinku Tarnogaj - Plac Grunwaldzki i z trasą linii 1 na odcinku Plac Grunwaldzki - Poświętne.

Tramwaje linii 2, 4 i 10 kursują do Biskupina przez most Szczytnicki, al. Różyckiego, al. Paderewskiego i ul. Mickiewicza do ul. Wajdy, pomijając przystanek "Kliniki - Politechnika Wrocławska". W kierunku placu Grunwaldzkiego tramwaje w/w linii kursują bez zmian.

Autobusy linii 115, 145, 146, 315 i nocne 253 i 255 w kierunku Wojnowa, Sępolna, Swojczyc i Bartoszowic kursują przez most Szczytnicki i aleję Różyckiego. Autobusy 115 i 315 na skrzyżowaniu Paderewskiego i Mickiewicza skręcą w lewo i kontynuują kurs po trasie w kierunku Wojnowa i Swojczyc, natomiast autobusy linii 145 i 146 skręcą w prawo i przez ul. Mickiewicza jadą do ul. Wajdy, gdzie będą kontynuować kursy już po swoich stałych trasach w stronę Sępolna i Bartoszowic. W kierunku placu Grunwaldzkiego autobusy w/w linii kursują bez zmian.

Z przeprawy skorzystać nie mogą także kierowcy pojazdów osobowych poruszający się od placu Grunwaldzkiego w kierunku Hali Stulecia.

foto: DOBA.PL

Dodaj komentarz

Komentarze (0)