komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 16 października 2018

Gawla, Ambrozego

[FOTO] Ogromna awaria gazociągu na Nowym Dworze. Tysiące mieszkańców bez gazu!

sobota, 2.6.2018 13:08 , komentarze: 1 , odsłony: 1764
kategorie artykułu:

Od poniedziałku 28 maja mieszkańcy Nowego Dworu i częściowo Muchoboru są pozbawieni gazu. Źródłem problemu jest ogromna awaria, spowodowana przewierceniem rury gazowej.

Jak informuje nas Artur Michniewicz z Polskiej Spółki Gazownictwa, do awarii doszło, kiedy jedna z zewnętrznych firm zajmujących się wodociągami przypadkowo przewierciła rurę gazową. W efekcie do gazu, pod ciśnieniem dostała się woda, co uniemożliwiło przekazywanie gazu do mieszkań. Obecnie zespoły pogotowia gazowego, z całego Wrocławia pracują nad wypompowaniem wody i zanieczyszczeń z rur gazowych. W niektórych miejscach dostęp jest utrudniony, ekipy ciągle prowadzą wykopy. 

Do głównej awarii doszło na skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Budziszyńskiej, jednak woda przedostała się w głąb instalacji, co przysparza jeszcze więcej problemu. Na Nowym Dworze prace są prowadzone w wielu miejscach.  

Aktualnie część mieszkańców ma już gaz w swoich mieszkaniach, jednak spora część nadal czeka na zlikwidowanie awarii. Zapytaliśmy rzecznika prasowego Polskiej Spółki Gazownictwa, na kiedy planowane jest całkowite przywrócenie gazu we wszystkich domach. Jak twierdzi Artur Michniewicz usterka ma zniknąć do poniedziałku 4 czerwca. 

 

Wasze komentarze

biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Teagle
monitoring GPS
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wypożyczalnia osuszaczy
Sklep AZE
części Samsung
New-House