komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 23 stycznia 2019

Ildefonsa, Rajmunda

[FOTO] Ogromna awaria gazociągu na Nowym Dworze. Tysiące mieszkańców bez gazu!

sobota, 2.6.2018 13:08 , komentarze: 1 , odsłony: 1956
kategorie artykułu:

Od poniedziałku 28 maja mieszkańcy Nowego Dworu i częściowo Muchoboru są pozbawieni gazu. Źródłem problemu jest ogromna awaria, spowodowana przewierceniem rury gazowej.

Jak informuje nas Artur Michniewicz z Polskiej Spółki Gazownictwa, do awarii doszło, kiedy jedna z zewnętrznych firm zajmujących się wodociągami przypadkowo przewierciła rurę gazową. W efekcie do gazu, pod ciśnieniem dostała się woda, co uniemożliwiło przekazywanie gazu do mieszkań. Obecnie zespoły pogotowia gazowego, z całego Wrocławia pracują nad wypompowaniem wody i zanieczyszczeń z rur gazowych. W niektórych miejscach dostęp jest utrudniony, ekipy ciągle prowadzą wykopy. 

Do głównej awarii doszło na skrzyżowaniu ulicy Strzegomskiej i Budziszyńskiej, jednak woda przedostała się w głąb instalacji, co przysparza jeszcze więcej problemu. Na Nowym Dworze prace są prowadzone w wielu miejscach.  

Aktualnie część mieszkańców ma już gaz w swoich mieszkaniach, jednak spora część nadal czeka na zlikwidowanie awarii. Zapytaliśmy rzecznika prasowego Polskiej Spółki Gazownictwa, na kiedy planowane jest całkowite przywrócenie gazu we wszystkich domach. Jak twierdzi Artur Michniewicz usterka ma zniknąć do poniedziałku 4 czerwca. 

 

Wasze komentarze


wczoraj, 23 godz temu
2
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Teagle
Kserokopiarki
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Sklep AZE
monitoring GPS
New-House