[FOTO] Nowa trasa rowerowa między Strzegomską a Robotniczą prawie gotowa

wtorek, 21.6.2022 17:00 471 0

Dobra wiadomość dla spacerowiczów i rowerzystów. Budowane od lutego ścieżka rowerowa i chodnik pomiędzy ul. Strzegomską a ul. Robotniczą są już prawie gotowe. Do dyspozycji mieszkańców zostanie oddane 125 metrów nowej trasy. Prace mają się zakończyć do końca czerwca br.

Ul. Strzegomska i ul. Robotnicza z łącznikiem pomiędzy trasami rowerowymi

Przez ostatnie tygodnie roboty skupiały się wokół budowy chodnika i drogi rowerowej. Trasa biegnie wzdłuż nasypu kolejowego pomiędzy ul. Strzegomską a ul. Robotniczą, tuż przy ogrodzeniu firmy Cermag.

W ramach inwestycji przewidziano montaż obiektów małej architektury wraz z zagospodarowaniem terenów zielonych.

Na trasie rowerowej jest już ułożona masa bitumiczna, na chodniku zakończono montaż płyt betonowych oraz mieszanki mineralnej wodoprzepuszczalnej w strefie ochrony drzew, zamontowano również słupy oświetleniowe o wysokości 7 metrów.

Będzie więcej roślin, lecz dopiero jesienią

Nowy fragment zielonej pieszo-rowerowej obwodnicy zostanie odpowiednio oświetlony, a 14 dębów błotnych oraz 774 krzewy i byliny uzupełnią istniejącą na tym odcinku roślinność. Oprócz tego mieszkańcy mogą spodziewać się nowych ławek i koszy na śmieci.

Ze względu na trudną dostępność sadzonek zaprojektowanych drzew, nasadzenia odbędą się najprawdopodobniej dopiero jesienią. – Rośliny przeznaczone do rozmnożenia muszą spełniać określone wymogi jakościowe a właśnie kończy się czas na wiosenną turę nasadzeń – wyjaśnia Ewa Mazur.

Zadanie realizowane jest ze środków Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, jest to projekt nr 7 z edycji programu z 2018 roku. Wykonawcą jest firma MIWRO z siedzibą w Bykowie. Koszt inwestycji wynosi prawie 500 tys. zł. Termin zakończenia inwestycji przypada na czerwiec 2022 roku.

Tekst: wroclaw.pl, foto: DOBA.PL

Dodaj komentarz

Komentarze (0)