[FOTO] Niedługo ruszy budowa brakującego ogniewa sieci pieszo-rowerowej miasta

piątek, 29.12.2023 18:36 537 0

Niebawem rozpocznie się budowa kolejnego brakującego ogniwka w pieszo-rowerowej sieci Wrocławia. Tym razem robotnicy pojawią się na Przedmieściu Oławskim, by połączyć kładkę przy Promenadzie Oławską z ul. Na Grobli.

Chodzi o końcowy odcinek ul. Szybkiej, wyłączony z ruchu kołowego. W tej chwili mamy tu wąski chodnik o kamiennej nawierzchni. Nie zdołamy go poszerzyć - z obu stron otaczają go tereny MPWiK Wrocław oraz Politechniki Wrocławskiej.

- Można sprawić, że pokonywanie go będzie przyjemniejsze, a nawierzchnia stanie się bardziej przyjazna bujnej zieleni. Dlatego planujemy tu budowę 100-metrowego ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni przepuszczalnej typu Terraway. Trasa będzie miała 3 m szerokości, z lokalnym zwężeniem przy jednym z drzew. Dodatkowo wybudujemy fragment trasy wzdłuż Oławy, żeby połączyć się z już istniejącą tam infrastrukturą. Wyregulujemy znajdujące się w nawierzchni ciągu urządzenia i skrócimy balustradę kładki. Na końcu ul. Szybkiej znajduje się relikt techniki dawnego Wrocławia - tory kolejki wąskotorowej - i pozostanie tam, zrównany z nową nawierzchnią - wyjaśnia prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

foto - Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)