[FOTO] Kolejne miejsce treningowe dla następców Świątek i Hurkacza! Korty i hala tenisowa przy ulicy Trwałej już otwarte

wtorek, 12.9.2023 20:04 245 0

Wrocław ma szanse na nowe gwiazdy światowego tenisa! Na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 72 im. W. Zarembowicza wybudowano halę tenisową i dwa zewnętrzne korty. Z inwestycji wartej ponad 8,5 mln złotych będą korzystać nie tylko uczniowie, ale też mieszkańcy. Obiekt został już przetestowany przez uczniów i mieszkańców podczas pikniku sportowego zorganizowanego z okazji zakończenia inwestycji.

Budowa hali tenisowej i kortów przy szkole to jedna z wielu tegorocznych inwestycji w infrastrukturę sportową na terenie wrocławskich szkół. W ramach inwestycji, szkołę wyposażono w nowoczesną halę tenisową i dwa zewnętrzne korty oraz ściankę treningową. Wszystkie boiska mają powierzchnię akrylową, a zewnętrzne korty są oświetlone. Dodatkowo w klimatyzowanej hali tenisowej powstało zaplecze sanitarno-szatniowe dla graczy oraz pokój z łazienką dla trenera.

 - Miasto buduje nowe szkoły, ale jednocześnie modernizuje i doposaża istniejącą bazę edukacyjną. Nowoczesne korty i hala tenisowa przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 72 są tego przykładem. Mamy nadzieję, że ta inwestycja nie tylko pomoże nauczycielom w edukacji kolejnych roczników, ale też zachęci rodziców i mieszkańców miasta do aktywności fizycznej – mówi zastępca dyrektora Wydziału Szkół Podstawowych i Przedszkoli w Departamencie Edukacji, Marcin Miedziński.

 Nowa inwestycja stanowi bardzo mocne uzupełnienie już istniejącej w szkole infrastruktury sportowej. Placówka posiada m.in halę sportową i basen. Tenis w szkole jest młodą dyscypliną, ale jak przyznają nauczyciele i dyrekcja placówki, bardzo szybko zyskuje na popularności.

 - Dzięki inwestycji miasta, zyskaliśmy nowe narzędzia do wszechstronnej edukacji młodych wrocławian. Nowa infrastruktura z pewnością przyśpieszy popularyzację tej dyscypliny wśród naszych uczniów i mieszkańców. Korzystając z okazji serdecznie zapraszam wszystkich rodziców, mieszkańców oraz zainteresowane szkółki tenisa do współpracy – zachęca Oliwia Zacharasiewicz, dyrektor SSP 72 we Wrocławiu.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się we wrześniu 2022 roku i kosztowała ponad 8,5 mln złotych. Prace w imieniu miasta nadzorował Zarząd Inwestycji Miejskich we Wrocławiu. Obiekty są dostosowane m.in do osób niepełnosprawnych. Hala została wyposażona w pompy ciepła, a na jej dachu pojawiły się panele fotowoltaiczne, które zapewnią pokrycie potrzeb hali w zakresie energii cieplnej i energetycznej. Nie brakuje też zieleni. Część dachu została zazieleniona, a wzdłuż trzech ścian posadzono pnącza, które niedługo się zazielenią. Na terenie szkoły pojawiło się też pięć nowych drzew.

 - Uczniowie i mieszkańcy dzięki tej inwestycji zyskali profesjonalne zewnętrzne korty i halę tenisową z niezbędnym wyposażeniem. Obiekty zostały zaprojektowane w taki sposób, by możliwe było zachowanie cennych okazów drzew na terenie placówki oświatowej oraz schronu przeciwlotniczego z okresu II wojny światowej. Inwestycja spełnia wymogi w zakresie bezpieczeństwa i oszczędności energii – dodaje Jolanta Wnęk, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

Szkoła już zapowiada, że nowa hala i boiska do tenisa będą dostępne również dla mieszkańców na zasadach komercyjnych. Szczegółowych informacji na ten temat będzie udzielać sekretariat szkoły.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)