"71 konkretów dla Wrocławia" - Jerzy Michalak przedstawił swoją wizje na prezydenturę

wtorek, 19.3.2024 11:45 2158 0

Kandydat na prezydenta Wrocławia, Jerzy Michalak, spotkał się z dziennikarzami podczas śniadania prasowego, podczas którego zaprezentował swój ambitny program wyborczy, skupiający się na rozwoju i poprawie jakości życia mieszkańców Wrocławia. Spotkanie z dziennikarzami miało miejsce w Park Hotel Diament, gdzie kandydat szczegółowo omówił "71 konkretów dla Wrocławia", będących odpowiedzią na potrzeby i postulaty wrocławianek i wrocławian.

Program kandydata składa się z pięciu kluczowych filarów. Są to bezpieczeństwo, zdrowie, szacunek, gospodarka i komunikacja, które stanowią fundament dla proponowanych zmian i inwestycji. Michalak podkreślił, że każdy z tych obszarów jest niezbędny do stworzenia miasta bezpiecznego, przyjaznego mieszkańcom oraz otwartego na biznes i innowacje.

Bezprecedensowe projekty dla Wrocławia

Jednym z flagowych projektów, który wywołał żywe dyskusje, jest inicjatywa budowy pierwszej linii metra we Wrocławiu.

- W mojej ocenie stać nas na metro i jest ono nam potrzebne. Dotychczas jednak ta dyskusja jest czysto teoretyczna, bo urząd nie przygotował żadnych opracowań, by wrocławianie i wrocławianki mieli możliwość zapoznania się z kosztorysem czy potencjalnymi potokami pasażerskimi. Pierwszego dnia urzędowania jako prezydent Wrocławia zlecę przygotowanie takich opracowań. Czas zająć się tematem na poważnie, a nie wmawiać mieszkańcom, że nie da się tego zrobić - powiedział Jerzy Michalak podczas spotkania z dziennikarzami.

Kolejny odważny krok to znalezienie poważnego inwestora dla klubu WKS Śląsk Wrocław. Miasto miałoby jednak zachować tzw. "Złotą Akcję", aby zapewnić sobie dalszą kontrolę nad kluczowymi decyzjami dotyczącymi klubu.

Michalak twierdzi, że w obecnych czasach Wrocław potrzebuje prezydenta, który odpowiednio zadba o bezpieczeństwo mieszkańców. Obiecał, że przeznaczy 150 mln zł na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w mieście, m.in. weryfikację i zabezpieczenie infrastruktury krytycznej czy opracowanie planu bezpieczeństwa Wrocławia, ze szczególnym uwzględnieniem inwentaryzacji schronów i miejsc mogących spełniać taką rolę.

- Powołamy też wiceprezydenta ds. bezpieczeństwa, którego głównym zadaniem będzie dbanie o ten aspekt funkcjonowania Wrocławia - powiedział Michalak.

Innowacje w komunikacji miejskiej

Program wyborczy Jerzego Michalaka skupia się na realnych potrzebach mieszkańców i odpowiada na wyzwania współczesnego Wrocławia. Kluczową ofertą dla mieszkańców będzie wprowadzenie 'Biletu 365', który umożliwi wszystkim tym, którzy rozliczają PIT we Wrocławiu, korzystanie z komunikacji miejskiej oraz kolei aglomeracyjnej przez cały rok za symboliczną złotówkę dziennie. To rozwiązanie ma na celu nie tylko ułatwienie dostępu do transportu publicznego, ale także promowanie ekologicznych środków transportu wśród mieszkańców i turystów.

- Na stole w ratuszu do dziś leży oferta uruchomienia kolei miejskiej, co można zrobić na trasie z Leśnicy do Psiego Pola m.in. przez stacje Szczepin i Nadodrze. Jeśli w kwietniu zmienimy we Wrocławiu prezydenta, to połączenie będzie możliwe do realizacji od grudnia 2024 roku - mówi Jerzy Michalak.

Ponadto, w odpowiedzi na problemy komunikacyjne południowej części Wrocławia, zaproponowano budowę estakady w ciągu ulicy Karkonoskiej, aby rozładować ruch na ulicy Zwycięskiej.

71 konkretów dla Wrocławia

Program wyborczy kandydata "71 konkretów dla Wrocławia" został opracowany w oparciu o bezpośrednie postulaty wrocławianek i wrocławian. Podczas spotkania z dziennikarzami Jerzy Michalak podkreślił, że jego misją jest stworzenie przestrzeni, w której każdy mieszkaniec czuje się bezpieczny, szanowany i dumny ze swojego miasta.

Jerzy Michalak zadeklarował także, że ideę Śniadań Prasowych będzie kontynuować, jeśli wrocławianie i wrocławianki powierzą mu urząd prezydenta Wrocławia.

W nadchodzących tygodniach kandydat planuje serię spotkań z mieszkańcami Wrocławia, aby osobiście wysłuchać postulatów i zaprezentować swoje rozwiązania.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)