komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 20 listopada 2018

Anatola, Sedzimira

23.04. Dziewczyny na politechniki

środa, 22.4.2015 12:15 , komentarze: 0 , odsłony: 1127
kategorie artykułu:

W czwartek na Politechnikę Wrocławską tłumnie zawitają uczennice i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych, którzy będą mieli okazję poznać naszą uczelnię z jej kobiecej strony. Chętni zapoznają się z zasadami rekrutacji, wezmą udział w specjalnie przygotowanej grze miejskiej na terenie kampusu i ogólnopolskiej Wielkiej Bitwie na Selfie. Wszystko to w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki". Start w Centrum Kongresowego PWr od godziny 10.00.

W wydarzeniu „Innowacja jest Kobietą!” weźmie udział ponad 150 osób i to nie tylko z Wrocławia – mówi Magdalena Dyderska z Działu Promocji i Marketingu PWr. – Przyjadą do nas zespoły z Brzegu, Głogowa, Kluczborka, Nowej Rudy czy Sycowa.

Jedną z głównych atrakcji będzie specjalnie zorganizowana gra miejska. Wystartuje w niej 14 sześcioosobowych zespołów. Będą one wykonywały zadania przygotowane przez koła naukowe PWr i zlokalizowane w ośmiu punktach na terenie kampusu. Liczyć się będzie przede wszystkim praca zespołowa i czas przejścia trasy. Na najlepszych będą czekały atrakcyjne nagrody.

Na Politechnice Wrocławskiej dziewczyny stanowią 32,6 proc. studiujących. Najwięcej jest ich na wydziałach: Architektury (73 proc.), Chemicznym (68,8 proc.) i Inżynierii Środowiska (53,2 proc.).

W programie:

  • "Spokojnie, będę INŻYNIEREM – umysł mam ścisły, ale horyzonty szerokie" - prezentacja Działu Rekrutacji
  • "Inżynier na obcasach, czyli kulisy kobiecej strony PWr" - spotkanie ze studentkami: Zuzanną Hazubską i Małgorzatą Talarek
  • gra miejska na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej "Innowacja jest Kobietą!" - uczniowie w sześcioosobowych zespołach będą wypełniać zadania, przygotowane dla nich przez politechniczne koła naukowe. Na najlepsze ekipy będą czekały atrakcyjne nagrody.

Do tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu "Dziewczyny na politechniki" przystąpiło 18 uczelni technicznych. Jest on wspólną inicjatywą Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 19.11.2018 08:00
części Samsung
monitoring GPS
biura do wynajęcia
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Sklep AZE
Teagle
New-House
Wypożyczalnia osuszaczy
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kserokopiarki