komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

23.04. Dziewczyny na politechniki

środa, 22.4.2015 12:15 , komentarze: 0 , odsłony: 870
kategorie artykułu:

W czwartek na Politechnikę Wrocławską tłumnie zawitają uczennice i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych, którzy będą mieli okazję poznać naszą uczelnię z jej kobiecej strony. Chętni zapoznają się z zasadami rekrutacji, wezmą udział w specjalnie przygotowanej grze miejskiej na terenie kampusu i ogólnopolskiej Wielkiej Bitwie na Selfie. Wszystko to w ramach akcji "Dziewczyny na Politechniki". Start w Centrum Kongresowego PWr od godziny 10.00.

W wydarzeniu „Innowacja jest Kobietą!” weźmie udział ponad 150 osób i to nie tylko z Wrocławia – mówi Magdalena Dyderska z Działu Promocji i Marketingu PWr. – Przyjadą do nas zespoły z Brzegu, Głogowa, Kluczborka, Nowej Rudy czy Sycowa.

Jedną z głównych atrakcji będzie specjalnie zorganizowana gra miejska. Wystartuje w niej 14 sześcioosobowych zespołów. Będą one wykonywały zadania przygotowane przez koła naukowe PWr i zlokalizowane w ośmiu punktach na terenie kampusu. Liczyć się będzie przede wszystkim praca zespołowa i czas przejścia trasy. Na najlepszych będą czekały atrakcyjne nagrody.

Na Politechnice Wrocławskiej dziewczyny stanowią 32,6 proc. studiujących. Najwięcej jest ich na wydziałach: Architektury (73 proc.), Chemicznym (68,8 proc.) i Inżynierii Środowiska (53,2 proc.).

W programie:

  • "Spokojnie, będę INŻYNIEREM – umysł mam ścisły, ale horyzonty szerokie" - prezentacja Działu Rekrutacji
  • "Inżynier na obcasach, czyli kulisy kobiecej strony PWr" - spotkanie ze studentkami: Zuzanną Hazubską i Małgorzatą Talarek
  • gra miejska na terenie kampusu Politechniki Wrocławskiej "Innowacja jest Kobietą!" - uczniowie w sześcioosobowych zespołach będą wypełniać zadania, przygotowane dla nich przez politechniczne koła naukowe. Na najlepsze ekipy będą czekały atrakcyjne nagrody.

Do tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu "Dziewczyny na politechniki" przystąpiło 18 uczelni technicznych. Jest on wspólną inicjatywą Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych i Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.7.2018 09:00
piątek, 13.7.2018 13:15
1
czwartek, 12.7.2018 09:26
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki