komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 21 czerwca 2018

Alicji, Alojzego

II Forum Lokalnych Sportowców rozpoczęte

piątek, 13.2.2015 11:43 , komentarze: 2 , odsłony: 5037
kategorie artykułu:

13 lutego uczniowie świdnickich szkół oraz okolicznych miejscowości spotkali się ze znakomitymi polskimi sportowcami na treningach, warsztatach i panelach dyskusyjnych. - Forum to wielkie święto sportu i zarazem dobra okazja do rozpropagowania wśród świdnickiej młodzieży idei, że sport może być sposobem na życie – mówiła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, która wraz z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego objęła honorowym patronatem drugą edycję Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców.

W przedsięwzięciu wzięli udział sportowcy m. in. Piotr Betlej, Michał Bębenek, Tomasz Bohuszewicz, Michał Bobrowski, Jerzy Brzostowski, Elżbieta Gaszyńska, Wojciech Gumiński, Kamil Halicki, Łukasz Halicki, Ryszard Halicki, Bartosz Huzarski, Jarosław Lato, Renata Mauer – Różańska,  Tomasz Pałamarz, Bogumiła Pyziołek, Dawid Przysiek, Paweł Sawicki, Magdalena Sadowska, Piotr Snopczyński, Bartosz Szubart, Dorota Świeniewicz oraz uczniowie i absolwenci Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Kolarstwie w Świdnicy. 

Świdnica gości także Puchar Świata Siatkarzy zdobyty podczas Mistrzostw Świata – FIVB Volleyball Men’s World Championship Poland 2014. Każdy, kto chciałby na żywo zobaczyć statuetkę ma jedyną, niepowtarzalną okazję. Od godziny 9.00 do 14.00 w Gimnazjum nr 3  przy ul. Saperów 27a, a od godziny 14.30 do 18.00 w Wieży Ratuszowej odbędzie się oficjalna prezentacja Pucharu Świata Siatkarzy,  każdy chętny będzie mógł zrobić sobie zdjęcie z pucharem.

To duże wyróżnienie dla sportowego gimnazjum. Trofeum  zdobyte przez Biało-Czerwonych było już we Wrocławiu i w Wałbrzychu, teraz gościmy je w Świdnicy. Prezentacja wzbudza wszędzie spore zainteresowanie kibiców. Do przyjęcia trofeum przygotowywaliśmy się więc bardzo starannie. Chcemy, żeby prezentacja Pucharu Świata miała charakter profesjonalny i służyła popularyzacji tej dyscypliny sportu – skomentowała Iwona Kasprzyk, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Świdnicy z Oddziałami Sportowymi – szkoły, która jest pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia.

W trakcie Forum odbyła się debata na temat roli i rangi lekcji wychowania fizycznego w szkole. Kwadratowy Stół Sportowy zgromadził 20 przedstawicieli szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Dyskusje toczyły się wokół trzech zasadniczych pytań: Co jest wartościowego w lekcjach wf? Dlaczego uczniowie z nich rezygnują? Jak można to zmienić? Uczestnicy debaty doszli do wniosku, że lekcje wychowania fizycznego dają możliwość rozwoju własnych pasji, uczą współpracy i zaangażowania w osiąganiu zamierzonych celów, a granie w gry zespołowe jest dobrą zabawą i daje dużo radości. Mimo tak wielu pozytywnych efektów uczniowie często rezygnują z lekcji. Najczęściej wymienianą przyczyną jest brak sprzętu i zaniedbane sale gimnastyczne. Uczniowie stwierdzili także, że problemem jest brak czasu na prysznic po zajęciach. Przyznali także, że niechęć do wf bierze się ze zwykłego lenistwa. Okazuje się też , że dużą rolę w odciąganiu uczniów od aktywności fizycznej spełnia ją nowoczesne technologie.

Jak temu zaradzić? Zdaniem dyskutantów szkoła powinna zatrudniać nauczycieli z pasją, którzy zaangażują uczniów do ćwiczeń. Zajęcia powinny odbywać się w takich godzinach, by był czas na prysznic. Ważne jest też prowadzenie lekcji w grupach zgodnych z zainteresowaniami uczniów.

Na koniec podkreślono, że ta debata może być przykładem dla innych szkół i zachętą, by tam też zorganizowano podobne dyskusje, które mogłyby przyczynić się do zmniejszenia liczby zwolnień z lekcji wf.

Kolejnym elementem Forum Sportowego było rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dla uczniów. Wygrali go:

  • Ze Szkoły Podstawowej Nr 105 - Julia Agatowska kl. 6A i Julia Ogrodnik kl.4B,
  • Ze Szkoły Podstawowej Nr 6 – Ignacy Marciniak kl.6C i Agnieszka Godula kl.5B
  • Ze Szkoły Podstawowej Nr 1 – Martyna Jończyk kl. 5A.

 Wideo: Mariusz Ordyniec

 

Wasze komentarze

Piekna inicjatywa, brawo dla szkoły
sobota, 14.02.2015 11:29 autor: Janek
wtorek, 19.6.2018 14:11
2
wczoraj, 19 godz temu
poniedziałek, 18.6.2018 11:35
15
poniedziałek, 18.6.2018 10:51
niedziela, 17.6.2018 11:37
43
niedziela, 17.6.2018 10:16
1
piątek, 15.6.2018 14:12
2
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Auto Max
Auto Max
Miral
Miral
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC