komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 11 grudnia 2018

Damazego, Waldemara

Czarny tydzień w pomocy społecznej. Pracownicy z całego kraju strajkują!

poniedziałek, 19.11.2018 13:30 , komentarze: 0 , odsłony: 725
kategorie artykułu:

Trwa czarny tydzień w pomocy społecznej. Od 19 listopada tysiące pracowników włączyło się do strajku, który ma na celu sprzeciwienie się lekceważeniu ich przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

       Źródło foto: PFZPSiPS

 

Głównym powodem strajku jest ignorowanie i lekceważenie postulatów środowiskowych oraz zerwanie przez ministerstwo trudnego dialogu. W związku z ciężką sytuacją Ogólnopolski Komitet Protestacyjny, w skład którego wchodzą ogólnopolskie i lokalne organizacje związkowe i społeczne postanowił połączyć siły i wspólnie sprzeciwić się panującej sytuacji. 

Poniżej przedstawiamy postulaty, opublikowane na stronie Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, gdzie również można śledzić na żywo przebieg strajku.

  • Przeprowadzenie i wdrożenie proponowanych zmian w systemie świadczeń rodzinnych, wychowawczych oraz alimentacyjnych, a przekazanych przez PFZPSiPS Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w piśmie z dnia 16.04.2018 r.
  • Zrównanie oraz podwyższeni wynagrodzeń pracowników zatrudnionych na stanowiskach w samorządowych jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej z pracownikami zatrudnionymi na stanowiskach w urzędach gmin, miast (miast na prawach powiatu) i biurach związków jednostek samorządu terytorialnego, a określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (ujednolicenie tabel).
  • Przeprowadzenie i wdrożenie zmiany legislacyjnej polegającej na wyłączeniu dodatkowych składników wynagrodzenia, w tym dodatku terenowego ze składowych wliczanych do spełnienia warunku pensji minimalnej.
 

Wasze komentarze


dzisiaj, 10 godz temu
dzisiaj, 12 godz temu
dzisiaj, 12 godz temu
dzisiaj, 12 godz temu
niedziela, 9.12.2018 11:03
niedziela, 9.12.2018 10:40
Sklep AZE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kserokopiarki
cz??ci Samsung
Wypo?yczalnia osuszaczy
monitoring GPS
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Teagle
biura do wynaj?cia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
New-House