komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Marszałek województwa na konsultacjach w sprawie łączników do S3

środa, 4.4.2018 10:57 , komentarze: 2 , odsłony: 744
kategorie artykułu:

Marszałek Cezary Przybylski wziął udział w konsultacjach dotyczących przebiegu łączników drogi ekspresowej S3 z Kamienną Górą oraz Aglomeracją Wałbrzyską, które w ubiegłym tygodniu odbyły się w Szczawnie - Zdroju. 

Zadanie budowy łączników nie jest w bezpośrednich kompetencjach Samorządu Województwa Dolnośląskiego, ale Zarząd Województwa podjął się przygotowania dokumentacji, w której określona zostanie wstępna ocena możliwości dla tej inwestycji.

Budowa łączników między drogą ekspresową S3 a aglomeracją wałbrzyską zgodna jest z zapisami zawartymi w obowiązujących oraz opracowywanych dokumentach wojewódzkich tj. w Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego i Planie zagospodarowania przestrzennego województwa dolnośląskiego.

Realizacja łączników to istotne uzupełnienie sieci drogowej w naszym regionie, zapewniające poprawę dostępności obszaru Sudetów. Wpisuje się także w koncepcję tzn. „Trasy sudeckiej”. Z poziomu krajowego łączniki stanowią element trasy alternatywnej do autostrady A4 łącząc znaczące ośrodki miejskie, czyli Zgorzelec – Jelenią Górę – Wałbrzych – Świdnicę – Dzierżoniów – Nysę – Opole i dalej z autostradą A1 w Częstochowie.

- Brak dobrej i nowoczesnej infrastruktury transportowej naraża na marginalizację ten rejon Dolnego Ślaka, który ma wielki potencjał gospodarczy i turystyczno – uzdrowiskowy. Zapewnienie dobrego dostępu do  drogi ekspresowej S3 łączącej Dolny Śląsk z portami morskimi na północy oraz z południem Europy, może zapewnić dynamiczny rozwój gospodarczy takich gmin jak: Wałbrzych, Świdnica, Świebodzice, Boguszów-Gorce, Czarny Bór, Walim, Jedlina-Zdrój, Szczawno-Zdrój, Stare Bogaczowice, czy  Nowa Ruda – mówił marszałek Cezary Przybylski.

Przygotowywana przez samorząd województwa dokumentacja będzie mogła stanowić wkład do realizacji planowanej inwestycji na szczeblu krajowym.

źródło: UMWD

 

Wasze komentarze

NAJLEPSZYM - OPTYMALNYM wariantem jest łącznik od...
sobota, 07.04.2018 17:21 autor: .
wtorek, 17.7.2018 13:17
poniedziałek, 16.7.2018 09:39
czwartek, 12.7.2018 13:26
wtorek, 10.7.2018 09:53
poniedziałek, 9.7.2018 10:05
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
przewozy międzynarodowe piątka bus
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max