komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 24 marca 2019

Marka, Gabriela

Jedz, pij i pomagaj bezdomnym zwierzakom

wtorek, 10.7.2018 10:47 , komentarze: 0 , odsłony: 611
kategorie artykułu:

Od teraz wizyta w restauracji czy salonie pielęgnacji dla zwierząt może iść w parze z pomaganiem bezdomnym zwierzakom. Wszystko dzięki akcji „Zwierzowtorki”, w ramach której wybrane lokale część utargu z każdego drugiego wtorku miesiąca będą przeznaczać na wsparcie czworonożnych podopiecznych Ogólnopolskiej Fundacji NaszeZoo.pl. Do tej inicjatywy przyłączyło się też kilka miejsc we Wrocławiu.

We Wrocławiu dotychczas do akcji „Zwierzowtorki” dołączyły m.in. restauracja Wyłowione, kawiarnia Sorrir czy ALYKI Nasza Restauracja.

Kochamy zwierzaki, dlatego stwierdziliśmy, że „Zwierzowtorki” to świetny sposób na pomaganie tym bezdomnym. Dzięki temu nasi goście będą mieli możliwość regularnego, comiesięcznego wspierania ich, zamawiając swoje ulubione dania. Łączymy więc przyjemne z pożytecznym – mówi Agata Skiślewicz z ALYKI we Wrocławiu. Lokale, które biorą udział w akcji, będą przekazywać na działania Ogólnopolskiej Fundacji NaszeZoo.pl ratującej bezdomne zwierzaki minimum 5% przychodu z każdego drugiego wtorku miesiąca. 

Skąd pomysł na „Zwierzowtorki”? – Zależy nam na tym, aby każdy mógł pomagać bezdomnym zwierzakom przy okazji swoich codziennych czynności – czy to będzie jedzenie w restauracji, zakupy w sklepie, wypad do pubu czy wizyta w salonie psiej piękności. Bardzo cieszy nas to, że już w pierwszą odsłonę akcji zaangażowało się aż tyle lokali. Zapraszamy też kolejne, bo to nie jednorazowa inicjatywa, a długofalowy projekt. Odtąd w każdy drugi wtorek miesiąca będzie można pomagać w ten sposób zwierzakom w – mamy nadzieję – coraz większej liczbie miejsc – mówi Michalina Zabłocka, prezes Ogólnopolskiej Fundacji NaszeZoo.pl, prowadzącej akcję. Lokale cały czas mogą przyłączać się do tej inicjatywy. Lista miejsc, w których można pomagać bezdomnym zwierzakom po prostu jedząc, pijąc czy korzystając z innych usług, stale się powiększa, warto więc śledzić stronę www.zwierzowtorki.pl, na której znajduje się ich aktualne zestawienie i wyszukiwarka. 

„Zwierzowtorki” odbywają się obecnie we Wrocławiu, a także Warszawie i Poznaniu. Docelowo akcja ma być jednak uruchamiana też w kolejnych miastach. Fundacja na stronie www.zwierzowtorki.pl tworzy Ogólnopolską Bazę Miejsc Pomagających Bezdomnym Zwierzętom. Nie ogranicza się ona tylko do restauracji, są w niej również np. salony pielęgnacji dla psów, a docelowo ma się powiększać także o inne typy lokali.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 1 godz temu
piątek, 22.3.2019 08:38
wtorek, 19.3.2019 13:53
wtorek, 19.3.2019 09:14
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele