komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

sobota, 23 czerwca 2018

Wandy, Zenona

Złodziej elektronarzędzi w rękach policji

środa, 14.3.2018 17:23 , komentarze: 0 , odsłony: 858
kategorie artykułu:

Dzięki przeprowadzonym czynnościom operacyjnym policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu odzyskali elektronarzędzia, 150 metrów przewodu elektrycznego oraz markowy głośnik o łącznej wartości ponad 1900 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali także 30-letniego mieszkańca Gostkowa, który przywłaszczył sobie wartościowe mienie.

Na przełomie lutego i marca tego toku 30-latek wykonywał użyczonym sprzętem prace remontowe w jednym z mieszkań przy ul. Kasztelańskiej w Wałbrzychu. Pewnego dnia zestaw elektronarzędzi, 150 metrów przewodu elektrycznego oraz markowy głośnik postanowił przywłaszczyć.

O tym, że sprzęt został skradziony z mieszkania jego właściciel zorientował się 4 marca bm. i tego samego dnia zgłosił możliwość popełnienia przestępstwa policjantom pierwszego komisariatu. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy zdarzenia. Ustalenia własne doprowadziły mundurowych do Gostkowa, gdzie 5 dni później na ulicy 30-letni mężczyzna został zatrzymany. 

 

W toku wykonywanych czynności operacyjnych i procesowych funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Elektronarzędzia oraz głośnik mężczyzna zastawił w lombardzie, natomiast 150-metrowy przewód elektryczny funkcjonariusze ujawnili w jednym z wałbrzyskich mieszkań przy ul. Duboisa.

Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Za przywłaszczenie mienia odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

Wasze komentarze

Auto Max
Auto Max
przewozy międzynarodowe piątka bus
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki