komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 20 listopada 2018

Anatola, Sedzimira

Wyniki kampanii „Rowerowy maj”

czwartek, 14.6.2018 15:23 , komentarze: 0 , odsłony: 343
kategorie artykułu:

Szkoła Podstawowa nr 42 przy ul. Wałbrzyskiej 50 jest najbardziej rowerową szkołą wśród wrocławskich podstawówek. Jej uczniowie przez miesiąc uczęszczali do szkoły na rowerach, hulajnogach i rolkach ustanawiając najlepszy wynik na poziomie 91,9 proc! W tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy maj” wzięło udział ponad 12 tysięcy dzieci z 41 szkół i 6 przedszkoli. 


Wszystkie dzieci, które wzięły udział w zabawie dostaną upominki: chusty wielofunkcyjne tzw. kominy, worki oraz koraliki na szprychy. Najlepsze szkoły otrzymają nagrody finansowe: za zajęcie I miejsca 10 000 zł, drugiego 5 000 zł, trzeciego 2 500 zł. Najlepsze klasy wybiorą się na wycieczki m.in. do ZOO, Hydropolis czy Kolejkowa oraz na wspólne wyjścia do Aqua Parku, ścianki wspinaczkowej Fpinka i Tarnogaj i Wrocławskiego Klubu Squasha. 
Mamy czerwiec a efekt „Rowerowego Maja” cały czas daje się obserwować w rejonie szkół i przedszkoli. Wystarczy kilka tygodni systematycznej jazdy rowerem, aby przekonać się do jego zalet na zdecydowanie dłużej. To najbardziej pozytywny nałóg jaki można sobie wyobrazić- mówi Magdalena Piasecka, wiceprezydent Wrocławia. 

Placówki edukacyjne rywalizowały w 2 kategoriach: szkoły duże oraz średnie. Dodatkowa kategoria została utworzona dla przedszkoli. 

Tytuł najbardziej rowerowych dużych szkół otrzymały: 
1.        SP1 – 49,1% 
2.        SP 90 – 48,9% 
3.        SP 76 – 44,3% 
Tytuł najbardziej rowerowych średnich szkół otrzymały: 
1.        SP 42 – 91,9% 
2.        SP 40 – 64,3% 
3.        SP 39 – 54,7% 
Tytuł najbardziej rowerowych przedszkoli otrzymały: 
1.        Wesoła trójeczka – 74,1% 
2.        Przedszkole nr 1 – 60,8% 
3.        Przedszkole nr 90 – 54,0% 

Zainteresowanie najmłodszych bardzo nas cieszy – pokazuje, że jesteśmy gotowi, aby codziennie dojeżdżać rowerem do szkoły. Co więcej w dojazdach tych uczestniczą często również rodzice a to może mieć pozytywny wpływ na zmianę nawyków komunikacyjnych. Rodzice pozwalajcie dzieciom jeździć na rowerach! - apeluje Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju. 


Kampania "Rowerowy maj" skierowana jest do uczniów, rodziców i nauczycieli szkół podstawowych we Wrocławiu. Promuje zdrowy styl życia poprzez codzienne dojazdy do szkoły na rowerze hulajnodze i wrotkach. Z roku na rok „Rowerowy maj” cieszy się coraz większą popularnością. Do pierwszej edycji kampanii przystąpiło 24 szkoły podstawowe z Wrocławia, których uczniowie wykonali ponad 35 tysięcy podróży do szkoły w aktywny sposób. W ubiegłym roku udział w akcji wzięło 31 szkół podstawowych osiągając wynik ponad 87 tysięcy rowerowych dojazdów do szkoły. W tym roku aktywne osoby wykonały łącznie ponad 243 tysiące przejazdów rowerami!   

Wrocław stale dąży do stworzenia dobrej i bezpiecznej infrastruktury dla rowerzystów. Powstają nowe trasy rowerowe, parkingi oraz bardzo intensywnie wykorzystywany jest rower publiczny. Kampania „Rowerowy Maj” jest naszą najlepsza kampanią promującą codzienną jazdę rowerem skierowaną do najmłodszych- zapewnia Daniel Chojnacki, wrocławski oficer rowerowy. 

Akcja „Rowerowy Maj” jest ogólnopolskim projektem. W tym roku wzięło w nim udział aż 30 miast z całej Polski. 

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 19.11.2018 08:00
monitoring GPS
części Samsung
Wypożyczalnia osuszaczy
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Sklep AZE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
New-House
Teagle
Kserokopiarki