komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 20 października 2018

Ireny, Kleopatry

Policjant wyróżniony za heroiczny czyn!

środa, 16.5.2018 10:00 , komentarze: 3 , odsłony: 1334
kategorie artykułu:

Policjant wrocławskiej drogówki posterunkowy Łukasz Marek odebrał wyróżnienie przyznane przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w trakcie obchodów Dnia Strażaka. Funkcjonariusz jadąc prywatnym samochodem z rodziną zauważył pożar wiaty z kontenerami na odpady. Od razu zatrzymał auto chcąc sprawdzić co się stało i znalazł w środku mężczyznę, na którym paliła się odzież. Podjął natychmiastowe działania i uratował mu życie gasząc ubranie, a później odciągnął w bezpieczne miejsce. Godna naśladowania postawa oraz ofiarność na rzecz ratowania życia policjanta została zauważona i doceniona.

14 marca 2018 roku przed godziną 6.00, post. Łukasz Marek funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w czasie wolnym od służby wracał wraz z rodziną do domu. Jego uwagę przykuły kłęby gęstego, czarnego dymu wydobywające się z zadaszonej wiaty na odpady. Wewnątrz znajdowały się kontenery śmietnikowe z pobliskiego osiedla.

Policjant zareagował właściwie i natychmiast się zatrzymał, by sprawdzić co się stało oraz czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Funkcjonariusz wezwał telefonicznie służby, a po podejściu do wiaty zauważył leżącego wewnątrz mężczyznę. Całe jego ubranie było w płomieniach. Policjant podjął natychmiastowe działania i szybko wyciągnął z samochodu gaśnicę. Przy jej użyciu zagasił płonącą na mężczyźnie odzież oraz płomienie wydobywające się z kontenerów i wiaty.

Poszkodowany był przytomny więc policjant nawiązał z nim kontakt. Mężczyzna uskarżał się na ogromny ból, gdyż był mocno poparzony. Funkcjonariusz ułożył mężczyznę w bezpiecznym miejscu. Następnie do czasu oczekiwania na służby medyczne udzielał wsparcia psychicznego rozmawiając z poszkodowanym.

Post. Łukasz Marek zabezpieczył też miejsce pożaru, żeby nikomu z osób postronnych nie zagrażało niebezpieczeństwo. Utrzymywał też kontakt z oficerem dyżurnym Policji informując go o przebiegu sytuacji.

Godna naśladowania postawa oraz ofiarność na rzecz ratowania życia została zauważona i doceniona przez przełożonych policjanta. Teraz funkcjonariusz został nagrodzony wyróżnieniem przyznanym przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej podczas uroczystych obchodów Dnia Strażaka, które odbyły się 13 maja br. na wrocławskim Rynku.

/KWP Wrocław

 

Wasze komentarze

Takich policjantów jak najwięcej, gratulacje.
poniedziałek, 21.05.2018 23:07 autor: Ewa
BRAL HEROINE ?
środa, 16.05.2018 10:34 autor: FDS
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
New-House
monitoring GPS
Teagle
biura do wynajęcia
Wypożyczalnia osuszaczy
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Sklep AZE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
części Samsung