komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

wtorek, 19 czerwca 2018

Gerwazego, Protazego

Jeśli poznajesz tego mężczyznę skontaktuj się z Policją

piątek, 23.2.2018 10:45 , komentarze: 1 , odsłony: 1178
kategorie artykułu:

Policjanci Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej we Wrocławiu publikują portrety pamięciowe mężczyzny, podejrzanego o popełnienie przestępstw - kradzieży pieniędzy oraz złotej biżuterii. Z przeprowadzonych ustaleń wynika, że mężczyzna ten wchodził do mieszkania i przedstawiał się za funkcjonariusza wydziału narkotykowego policji. Następnie oznajmiał, że starsze osoby dorabiają sobie do emerytury handlem narkotykami w związku z czym musi dokonać przeszukania mieszkania w celu potwierdzenia takich informacji. W trakcie przeszukania mieszkania dokonywał kradzieży. Następnie oddalał się w nieznanym kierunku. Ofiarami tych przestępstw padły osoby starsze.

Policjanci z komendy miejskiej we Wrocławiu mając informację o takim sposobie działania sprawcy, natychmiast podjęli czynności zmierzające do jego zatrzymania. Na podstawie poczynionych ustaleń już został sporządzony portrety pamięciowe jednego mężczyzny, które właśnie publikujemy poniżej:

Portrety dotyczą jednej osoby, jednak różnice w wyglądzie wynikają z różnych relacji świadków. 
 

RYSOPIS: mężczyzna w wieku około 30 lat, wzrostu około  180 cm,

Wszelkie informacje w tej sprawie dotyczące tożsamości osoby pokazanej na portretach pamięciowych lub miejscu jego przebywania prosimy przekazywać do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ul. Sołtysowicka 21, numer telefonu 71-340-25-47, oficer dyżurny KMP we Wrocławiu numer telefonu 71-340-44-90 lub 997.

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 36-latka, który okradał starsze osoby. Policjanci prowadząc działania operacyjne ustalili, że w lutym br. na terenie stolicy Dolnego Śląska nieznany wówczas sprawca podając się za policjanta kradł starszym osobom pieniądze. Funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o tego typu przestępstwa. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Wrocławia. Proceder polegał na tym, że mężczyzna okazując fałszywą legitymację policyjną miał rzekomo prowadzić czynności w związku ze sprawą narkotykową. W tym celu sprawdzał pomieszczenia oraz rzeczy osobiste pokrzywdzonych, aby zobaczyć czy nie ma tam rzekomo nielegalnych substancji. W trakcie tych zdarzeń okradał starsze osoby zabierając im gotówkę. Do tej pory funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie 3 tego typu czyny.

Sąd na podstawie zebranych dowodów i materiałów wydał już postanowienie o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Niestety w ostatnim czasie pojawiają się osoby, które podszywają się pod policjantów. Pamiętajmy, że prawdziwy funkcjonariusz powinien mieć przy sobie jednocześnie legitymację policyjną i identyfikator służbowy. Najczęściej czynności związane z przeszukaniem realizowane są przez co najmniej dwóch funkcjonariuszy. W przypadku jakiejkolwiek wątpliwości zadzwońmy na numer alarmowy 997.

źródło: KMP Wałbrzych

 

Wasze komentarze

Przedeszystkim ludzie nie wpuszczajcie nikogo do domu....
sobota, 24.02.2018 12:30 autor: JaN
dzisiaj, 37 min temu
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wczoraj, 22 godz temu
poniedziałek, 18.6.2018 10:09
poniedziałek, 18.6.2018 09:28
niedziela, 17.6.2018 10:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Miral
Miral
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
przewozy międzynarodowe piątka bus
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz