komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 20 października 2018

Ireny, Kleopatry

Obwodnica Psiego Pola?

wtorek, 15.5.2018 09:00 , komentarze: 0 , odsłony: 679
kategorie artykułu:

Według statystyk Urzędu Miejskiego Wrocławia na osiedlu Psie Pole Zawidawie zameldowanych jest 28969 mieszkańców, realna liczba mieszkańców jest o parę tysięcy wyższa. W 2014 roku został zrewitalizowany ryneczek Psiego Pola, co poskutkowało jego zamknięciem dla ruchu samochodowego. Obecnie ruch samochodowy przebiega wąskimi uliczkami: Sycowską, Zielną, Tylną, Farną. Te uliczki nie są przystosowane do wysokiego natężenia ruchu. Alternatywą na rozładowanie ruchu jest budowa obwodnicy Psiego Pola. 

Spółka Wrocławskie Inwestycje Sp. z o.o. w dniu 21 grudnia 2009 r. na podstawie zamówienia publicznego nr ZP/58/PN/2009 wyłoniła firmę do opracowania "Koncepcji Programowo Przestrzennej budowy łącznika ul. Krzywoustego z ul. Litewską we Wrocławiu 03270 - Łącznik Litewska-Krzywoustego", jednak Urząd Miejski Wrocławia umorzył postępowanie o wydaniu decyzji środowiskowej dla budowy drogi. 

Powstanie obwodnicy Psiego Pola tak zwanej ulicy Nowolitewskiej niesie za sobą wiele korzyści. Obecnie natężony ruch samochodowy odbywa się przez ulicę Sycowską gdzie zlokalizowana jest szkoła podstawowa nr 98, również wąskimi uliczkami takimi jak Zielna, Tylna, Farna. Tak duże natężenie ruchu na wąskich uliczkach sprawia bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców poruszających się pieszo tymi uliczkami. Mieszkańcy skarżą się na hałas oraz brak możliwości bezpiecznego wyjazdu ze swoich posesji. Obwodnica Psiego Pola tak zwana ulica Nowolitewska była ujęta w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na lata 2015 - 2019 lecz niestety z tego planu została zdjęta. 

Budowa ulicy Nowolitewskiej stając się łącznikiem ul. Litewskiej z ul. Bolesława Krzywoustego (przedłużenie ul. Litewskiej, od skrzyżowania ulic Gorlickiej-Litewskiej-Szewczenki do zbiegu ul. Bolesława Krzywoustego z al. Jana III Sobieskiego), spowoduje łatwiejszy dostęp mieszkańców do drogi krajowej nr 98, Skorzystają na tym wszyscy mieszkańcy tej części Wrocławia.

W związku z tym złożyliśmy petycję wraz z 2 tysiącami podpisami  o ujęcie inwestycji w WPI na lata 2020 - 2024.

Przewodniczący stowarzyszenia ‘’Nowy Wrocław’’

                           Mateusz Żak

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 8.10.2018 11:00
poniedziałek, 8.10.2018 08:00
Teagle
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Wypożyczalnia osuszaczy
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
części Samsung
Praca na GoWork
Praca na GoWork
biura do wynajęcia
New-House
Sklep AZE
monitoring GPS