komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 20 października 2018

Ireny, Kleopatry

Dobry pomysł na biznes się opłaca. Spotkanie na PWr

niedziela, 13.5.2018 08:30 , komentarze: 0 , odsłony: 388
kategorie artykułu:

Pomysłowość i kreatywność studentów nie zna granic, czasem ogranicza ich jedynie brak funduszy. Dlatego Politechnika Wrocławska i Bank Gospodarstwa Krajowego organizują wspólnie wydarzenie, podczas którego eksperci doradzą, jak zdobyć dotację na rozwój własnego biznesu czy też startupu. Zapraszamy w czwartek, 17 maja, na „Dzień dobry biznes!” do Centrum Kongresowego PWr. Początek o godzinie 12.

Podczas konferencji studenci i absolwenci uczelni dowiedzą się, jak stworzyć model biznesowy firmy. Usłyszą bezpośrednio od przedsiębiorców o ich pierwszych krokach w biznesie oraz co zrobić, by swoją pasję przekuć w sukces. Będą mogli wziąć także udział w warsztatach. 

O tym, że w dzisiejszym świecie student to w zasadzie przedsiębiorca, opowie dr inż. Anna Górecka, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej.  – Coraz więcej młodych osób myśli o pracy na własną rękę, chce być swoimi szefami – mówi dr Anna Górecka. – Zachęcamy ich do współpracy z naszym inkubatorem, gdzie otrzymają pomoc prawną i doradztwo w zakresie księgowości. Dowiedzą się także, jak napisać dobry biznes plan, zarejestrują firmę pod naszym adresem czy też skorzystają z naszych lokali.

Do udziału w swojej prezentacji zaprosiła dwóch przedsiębiorców, absolwentów Politechniki, którzy z powodzeniem odnaleźli się w świecie biznesu: Pawła Abramowicza, który stworzył aplikację umożliwiającą zarządzenie wynajmowanymi mieszkaniami oraz Piotra Sobolewskiego, twórcę gier on-line. - Chcemy pokazać młodym ludziom, że warto studiować i jednocześnie myśleć o rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań – to się po prostu opłaca – opowiada dr Anna Górecka. – Jednocześnie trzeba pamiętać, że minął już czas tzw. bezzwrotnych dotacji. Dlatego taka akcja, jak „Wsparcie w starcie” jest bardzo przydatna w rozwoju nowego biznesu, i o tym też chcemy powiedzieć.

Zasady działania programu zaprezentują przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego. To projekt Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który umożliwia osobie rozpoczynającej własną działalność biznesową pozyskanie środków na preferencyjnych warunkach. W ramach programu można także otrzymać pożyczkę na utworzenie dodatkowych miejsc pracy oraz skorzystać z bezpłatnych szkoleń i usług doradczych. 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest rejestracja na stronie: 

https://rpo.bgk.pl/konferencje-i-spotkania/dzien-dobry-biznes/wroclaw/.

Program wydarzenia:

12.10 -  uroczyste otwarcie konferencji,

12.20 - wystąpienie Przemysława Cieszyńskiego, członka Zarządu BGK,

12.45 - wystąpienie Tomasza Karwatki, prezesa Zarządu firmy Divante,

13.30 - „Zainwestuj w swoją przyszłość z BGK”,

13.45 - „Student i przedsiębiorca - to się łączy” - dr inż. Anna Górecka, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej,

14.15-14.25 – przerwa,

14.25 - warsztaty dla studentów i absolwentów:

I warsztat. „Od pasji do biznesu – jak stworzyć model biznesowy firmy” – Youth Business Poland,

II warsztat. „Skuteczny networking w biznesie i personal branding” – Magdalena Kruk-Pielesiak.

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 12 godz temu
piątek, 19.10.2018 16:00
piątek, 19.10.2018 11:00
piątek, 19.10.2018 08:45
części Samsung
Teagle
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Sklep AZE
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynajęcia
New-House
monitoring GPS
Wypożyczalnia osuszaczy