komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

niedziela, 24 czerwca 2018

Jana, Danuty

Wiózł więcej niż miał zadeklarowane w dokumentach

środa, 21.2.2018 18:18 , komentarze: 1 , odsłony: 1180
kategorie artykułu:

20 lutego 2018 r. w godzinach porannych w Wałbrzychu na ul. Noworudzkiej  inspektor kłodzkiego oddziału Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolował pojazd-cysternę, którym polski przewoźnik wykonywał krajowy  przewóz drogowy rzeczy towaru niebezpiecznego (UN 1202 – olej napędowy -  w ilości 10392 litrów oraz UN 1203 – benzyna -  w ilości 2000 litrów).  Kontrola pojazdu oraz okazanych przez kierowcę dokumentów a także weryfikacja zgłoszenia SENT wykazały, że do przewozu zadeklarowana została zaniżona o 2392 litrów ilość przewożonego oleju napędowego.

W związku ze  stwierdzoną  rozbieżnością w ilości przewożonego a zgłoszonego do przewozu towaru sporządzono stosowną dokumentację, która zostanie przekazana Służbie Celno – Skarbowej. Kierowca został dopuszczony do dalszej jazdy po dokonaniu wymaganego zgłoszenia w systemie SENT.

Obowiązujące od ubiegłego roku przepisy w zakresie monitorowania przewozu drogowego niektórych towarów mają na celu m. in. przeciwdziałanie wyłudzeniom podatku VAT. Zgodnie z obowiązującymi regulacji Inspekcja Transportu Drogowego jest upoważniona do kontroli w powyższym zakresie  a wiedza i doświadczenie (w tym m. in. znajomość dokumentów oraz regulacji ADR dot. przewozu towarów niebezpiecznych) pozwalają inspektorom na skuteczną weryfikację dokonywanych transportów.

Ujawniona powyżej nieprawidłowość jest kolejną jaką stwierdzili inspektorzy dolnośląskiej ITD podczas kontroli w ramach systemu SENT.

źródło: Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

I tak trzymać !!!
czwartek, 22.02.2018 09:40 autor: SW
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
przewozy międzynarodowe piątka bus
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max