komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 23 października 2018

Marleny, Seweryna

[WIDEO] Wielki piknik historyczno-militarny we Wrocławiu

środa, 2.5.2018 16:27 , komentarze: 0 , odsłony: 1884
kategorie artykułu:

W Dniu Flagi Rzeczpospolitej, 2 maja 2018 roku, przed budynkiem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, odbył się wielki piknik militarno-historyczny „Biało-czerwona Niepodległa".

- Dzień Flagi jest młodym świętem, ale jest doskonałym punktem wyjścia do rozmowy o naszych symbolach narodowych. Polska flaga to nasza duma i niezwykle ważny element poczucia narodowej tożsamości. Biało – czerwona powinna nam towarzyszyć stale, nie tylko podczas oficjalnych uroczystości. Dlatego 2 maja chcemy świętować i bawić się wspólnie z mieszkańcami Dolnego Śląska, żołnierzami i przedstawicielami administracji rządowej – mówi Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

O godzinie 13.00, po oficjalnych uroczystościach na wrocławskim Rynku, rozpoczął się pochód historyczny ulicami: Wita Stwosza, św. Katarzyny, Jana Ewangelisty Purkyniego przed budynek Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu. Po oficjalnym powitaniu na scenie ustawionej na placu Powstańców Warszawy odbył się spektakl teatralny „Utkani z bieli i czerwieni” w reżyserii Agaty Skowrońskiej-Kartvelishvili z udziałem profesjonalnych aktorów, Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych oraz zespołu „Mokosza”. 

Przed DUW można było zobaczyć także współczesny sprzęt wojskowy, w tym m.in. czołg Leopard, kołowy transporter opancerzony Rosomak czy armato-haubicę samobieżną Dana. Na Placu Powstańców Warszawy oraz Bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich w godzinach 13.00-18.00 odbyły się zarówno dynamiczne, jak i statyczne pokazy pododdziałów Wojska Polskiego m.in. z 34. Brygady Kawalerii Pancernej, 22. Brygady Piechoty Górskiej czy 23. Śląskiego Pułku Artylerii. Była też okazja  do spróbowania tradycyjnej wojskowej grochówki! 

 

Wasze komentarze

czwartek, 11.10.2018 07:00
poniedziałek, 24.9.2018 08:00
piątek, 14.9.2018 16:00
czwartek, 6.9.2018 16:00
New-House
biura do wynajęcia
monitoring GPS
Teagle
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Sklep AZE
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wypożyczalnia osuszaczy
części Samsung