komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 23 maja 2018

Iwony, Dezyderego

Czy termoizolacja budynku szkoły w Czarnym Borze jest potrzebna?

niedziela, 11.2.2018 10:33 , komentarze: 0 , odsłony: 540
kategorie artykułu:

Rozpoczęły się prace nad poprawą termoizolacji budynku Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze. Podpisana w listopadzie zeszłego roku umowa opiewa na kwotę 3 499 000 złotych. Władze gminy prace tłumaczą tym, że w ciągu ostatnich 20 lat techniki budowlane zmieniły się tak bardzo, że remont jest niezbędny do poprawy warunków izolacyjnych.

Prace remontowe obejmują docieplenie ścian zewnętrznych, stropów do poddaszy i łącznika dachu pomiędzy szkołą podstawową a budynkiem gimnazjum. Dodatkowo zdecydowano się dokonać modernizacji kotłowni wraz z wymianą całej instalacji grzewczej. Za prace odpowiadać będzie konsorcjum, którego liderem jest firma c2 Investment Sp. z o.o. w Wałbrzychu.

Wśród mieszkańców miejscowości w dalszym ciągu panuje przekonanie, że jest to inwestycja niezrozumiała. Tłumaczenia o zmianach technologicznych do wielu nie trafiają.

- Nadal nie rozumiem dlaczego remont szkoły jest tak ważny. Ten budynek wybudowany był zaledwie 20 lat temu. - mówi Tomasz z Czarnego Boru

Niektórzy mieszkańcy w swoich opiniach idą dalej.

- Ja mam wrażenie, że szkoła została źle wybudowana. Już po kilku latach pojawiły się rysy na murach szkoły. Prędzej to jest przyczyną remontu. Wójt próbuje wmówić nam, że zmieniła się technologia i wydaje na remont szkoły prawie 3,5 miliona złotych. To dość dziwne. - mówi Katarzyna, mieszkanka miejscowości.

Władze gminy uważają, że wykonanie nowej termoizolacji, nie jest niczym szczególnym i nie powinno dziwić mieszkańców.

 

Wasze komentarze

wtorek, 15.5.2018 09:50
2
poniedziałek, 14.5.2018 14:38
poniedziałek, 14.5.2018 09:14
przewozy międzynarodowe piątka bus
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Auto Max
Auto Max
Miral
Miral
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Mati Autogaz
Mati Autogaz