komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 23 maja 2018

Iwony, Dezyderego

Do Komisji Powiatu po kasę

środa, 7.2.2018 10:58 , komentarze: 0 , odsłony: 419
kategorie artykułu:

Ostatnie wydarzenia podczas sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego były wyjątkowo burzliwe. Największy spór dotyczył wysokości wynagrodzenia za pracę jaką wykonują radni. Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski zaproponował podniesienie diet wszystkim radnym, którzy zasiadają w komisjach. Wobec sprzeciwu opozycji, przegłosowano obniżenie pensji radnym, ale tym opozycyjnym.

Pisaliśmy o tym w artykule:

Opozycyjni Radni Powiatu będą służyć mieszkańcom za symboliczną złotówkę.

Głos w tej sprawie zabrał Radny Platformy Obywatelskiej, Jarosław Buzarewicz, który w imieniu swojego ugrupowania, przedstawił stanowisko na zaistniałą sytuację.

Radni PSL i Ziemi Wałbrzyskiej zmienili zasady wypłaty diet w Radzie Powiatu Wałbrzyskiego, w myśl zasady „Jesteś z nami, my zapłacimy Tobie, bądź bierny, mierny, ale wierny”. „Koalicjanci” zadecydowali o zwiększeniu diet tym radnym, którzy będą w pełni akceptować ich zasady. Po wprowadzonych zmianach diety „rządzących” w zależności od pełnionych przez nich „funkcji” będą w wysokości 1400 – 1878 zł miesięcznie.

Radni klubu Platformy Obywatelskiej w Radzie Powiatu Wałbrzyskiego nie przyszli do rady po samorządowe pieniądze i zaproponowali obniżenie wszystkim Radnym diet do wielkości minimalnych, jednak „koalicjanci” nie zgodzili się na to i postanowili podnieść diety dla „swoich”.

Obecni radni klubu Platformy Obywatelskiej w Powiecie Wałbrzyskim nigdy nie zaakceptują zasad według których  każdego roku zwiększa się wydatki na administrację, aby zatrudniać w starostwie członków partyjnych (ścisłe kierownictwo PSL), bezmyślnie sięga się po kredyty zamiast po dotacje, wydaje się setki tysięcy złotych na promocję starosty i członków zarządu kosztem prowadzenia promocji regionu. Nie ma zgody na dzielenie gmin Powiatu Wałbrzyskiego na lepsze i gorsze, czyli takie z którymi zarząd powiatu rozmawia i nie rozmawia.

Takie zasady wprowadzone przez koalicję PSL i radnych klubu Ziemi Wałbrzyskiej to nie rozwój, a zapaść powiatu wałbrzyskiego, za którą w przyszłości zapłacą jego mieszkańcy. Radni Klubu PO w Powiecie Wałbrzyskim nigdy tego nie zaakceptują i zawsze będą bronić mieszkańców powiatu.

 

 

Wasze komentarze

wtorek, 15.5.2018 09:50
2
poniedziałek, 14.5.2018 14:38
poniedziałek, 14.5.2018 09:14
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Skład opału Agro
Skład opału Agro
przewozy międzynarodowe piątka bus
Miral
Miral