komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 22 lipca 2018

Marii, Magdaleny

Ciekawa wrocławska inicjatywa na Cracovia Marathon: #Zdejmij Ciężar

czwartek, 12.4.2018 15:00 , komentarze: 0 , odsłony: 184
kategorie artykułu:

Radek Czahajda, (prezes Fundacji "Impossible") zamierza przebiec Cracovia Marathon z dodatkowym obciążeniem o łącznej masie 15 kilogramów. Samo przebiegnięcie królewskiego dystansu jest nie lada wyczynem, a bieg z obciążeniem jest nie tylko niewykonalny, ale nawet szkodliwy. Dokładnie tak samo, jak trwanie w nieleczonej traumie – o swojej akcji mówi Radek.

fot/ Facebook

Swoim biegiem chce zwrócić uwagę na trudności osób wychodzących z traumy i szukać dla nich wsparcia. Każdego roku setki tysięcy Polaków staje się ofiarą wypadków komunikacyjnych, traci nagle bliską osobę, dowiaduje się o ciężkiej chorobie. Wsparcie w pozbieraniu się po tym jest niewystarczające, a czasem – niedostępne – tłumaczy Czahajda. - Chcę zachęcić Polaków do większej otwartości, zapraszania znajomych do dzielenia się swoimi przeżyciami i emocjami wywołanymi tragicznymi zdarzeniami – wystarczy włączyć się do akcji #ZdejmijCiężar. Chcę też przygotować swego rodzaju apteczkę pierwszej pomocy dla osób, które doświadczyły traumy – miejsce w sieci, w którym dowiedzą się co dzieje się w ich organizmie, w ich otoczeniu, jak mogą niwelować skutki traumy i wracać do szczęśliwego życia. Oczywiście nie będę tego robił sam, w akcję włączają się wybitni psychologowie zajmujący się obszarem traumy. Ja tylko zbieram wszystko w cały projekt.

Na to drugie potrzeba środków finansowych, na którą uruchomiono zbiórkę. Celem jest zebranie kwoty 6208 złotych, która pozwoli sfinansować ten program.

 

Wasze komentarze

czwartek, 19.7.2018 23:30
czwartek, 19.7.2018 12:07
poniedziałek, 16.7.2018 09:00
piątek, 13.7.2018 13:15
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI