komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

Nadchodzące wydarzenia w Dolnośląskim Centrum Filmowym

czwartek, 22.3.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 423
kategorie artykułu:

Premiery: „Wieża. Jasny dzień”, „Daddy Cool”, „Naga Normandia”, „Dziennik maszynisty”

W CYKLACH:

26 marca (pn.) – Akademia Dokumentalna – „Jaskinia zapomnianych snów 3D”, godz. 17:30, bilety: 12 zł (karnet: 120 zł) 

26 marca (pn.) – Dyskusyjny Klub Filmowy – „Wszystkie pieniądze świata”, godz. 20:00, bilety: 11 zł

27 marca (wt.) – Filmowy Klub Seniorów – „Bezmiar sprawiedliwości”, godz. 12:00, bilety: 11 zł

WYDARZENIA SPECJALNE:

24 marca (sb.) i 28 marca (śr.) – „Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety”, godz. 10:30 i 16:30, bilety: w sobotę 18 zł (ulgowy) i 22 zł (normalny), w środę 12 zł

Filmowa podróż przez kontynenty, oceany i przestworza

Dolnośląskie Centrum Filmowe zaprasza wszystkich widzów do wspólnego świętowania nadejścia wiosny. W sobotę, 24 marca br. i w środę 28 marca o godz. 10:30 i 16:30, odbędą się pokazy wyjątkowego filmu pt. „Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety”. Bilety  w sobotę kosztują 18 zł (ulgowy) i 22 zł (normalny), w środę 12 zł. 

Wyprodukowany przez BBC dokument „Ziemia. Niezwykły dzień z życia planety” to zapierająca dech w piersiach podróż przez kontynenty, oceany i przestworza. Film przybliża widzom piękno naszej planety i uświadamia, jak niesamowita jest Ziemia. Dzięki nowoczesnym technologiom filmowania, możemy z bliska zobaczyć niezwykłe stworzenia, piękne miejsca i zachodzące na naszej planecie procesy i zjawiska, które do dziś pozostają niezbadane. Seans sprawia, że zaczynamy inaczej patrzeć na otaczający nas świat i uzmysławia, jak ważna jest ochrona natury – jednego z największych i najwspanialszych cudów. To wielki edukacyjny walor tego filmu, pozycja obowiązkowa nie tylko dla uczniów i młodzieży, ale również dla wszystkich, którzy w zgiełku codzienności zapominają, jak niesamowity jest świat.

Dwa Złote Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni

W piątek, 23 marca, w kinie DCF odbędzie się premiera debiutu fabularnego wrocławskiej reżyserki i scenarzystki, Jagody Szelc. Film „Wieża. Jasny dzień” został nagrodzony dwoma Złotymi Lwami podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni, za najlepszy scenariusz i najlepszy debiut reżyserski. Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie prezentowany był w prestiżowej sekcji Forum, która obejmuje obrazy awangardowe, eksperymentalne, z pogranicza sztuk wizualnych oraz kina.

Trzymająca w napięciu historia Muli (Anna Krotoska), która mieszka z mężem Michałem (Rafał Cieluch), chorą matką i córką Niną (Laila Hennessy) w wiejskim domu. Tuż przed Pierwszą Komunią Świętą dziewczynki, w życiu rodziny ponownie pojawia się długo niewidziana Kaja (Małgorzata Szczerbowska) – młodsza siostra Muli, biologiczna matka Niny. Mula jest przekonana, że kobieta zamierza odebrać jej dziecko. Wkrótce okazuje się, że istnieje inny, ważniejszy powód, dla którego wróciła Kaja…

Beztroski czterdziestolatek i jego domowe przedszkole

Od piątku, 23 marca, na ekranach kina DCF francuska komedia „Daddy Cool”. To zabawne perypetie czterdziestoletniego mężczyzny, który chcąc zatrzymać przy sobie swoją partnerkę, decyduje się na założenie domowego przedszkola. W filmie wystąpili m.in.: Vincent Elbaz, Laurence Arné, Jean François Cayrey i Grégory Fitoussi. 

Adrien (Vincent Elbaz), mimo swoich czterdziestu lat, wciąż jest kompletnie niedojrzały. Jego żona Maude (Laurence Arné) marzy natomiast o założeniu prawdziwej rodziny i ma dość beztroskiego życia mężczyzny, dlatego postanawia się z nim rozwieść. Adrien nie może pogodzić się z wizją końca wielkiej miłości. Postanawia zostać w ich wspólnym mieszkaniu i założyć w nim domowe przedszkole. Dzieci przewracają jego życie do góry nogami, same ucząc się w jego towarzystwie wymagającej sztuki przetrwania. Wszystkiemu przygląda się Maude. Czy nowe oblicze Adriena sprawi, że kobieta porzuci myśl o rozwodzie?

Rezolutny burmistrz i naga sesja zdjęciowa

W piątek, 23 marca, zapraszamy na premierę francuskiej komedii „Naga Normandia”. To pełna humoru opowieść o szalonym pomyśle burmistrza, który chcąc ratować podupadające miasteczko, namawia jego mieszkańców do udziału w nagiej sesji zdjęciowej. Na ekranie m.in.: François Cluzet („Nietykalni”) i François-Xavier Demaison („Mikołajek”).

Mêle-sur-Sarthe to urocze miasteczko w Normandii, które boryka się z poważnym kryzysem. Coraz więcej towarów sprowadzanych jest z zagranicy, przez co ceny rodzimych wyrobów spadają, a lokalnym rolnikom grozi bankructwo. Burmistrz Georges Balbuzard (François Cluzet) bezskutecznie stara się nagłośnić problem w krajowych mediach. Kiedy wszystko wskazuje na to, że już nic nie da się zrobić, miasteczko odwiedza słynny amerykański fotograf – Newman (Toby Jones). Artysta docenia piękno Normandii i zamierza zrealizować tu kolejną sesję zdjęciową, co szybko wykorzystuje rezolutny burmistrz. Już wie, jak sprawić, by Mêle-sur-Sarthe pojawiło się w mediach – ponad 200 mieszkańców wystąpi w nagiej sesji zdjęciowej!

Życiowe rozterki maszynistów

Od piątku, 23 marca, w kinie DCF zadebiutuje serbski film obyczajowy „Dziennik maszynisty” w reż. Miloša Radovicia. To pokazana w krzywym zwierciadle historia maszynisty, do którego należy niechlubny rekord 28 osób zabitych na torach i jego przybranego syna, który idzie w ślady ojca. 

Ilija (Lazar Ristovski) to doświadczony, zbliżający się do emerytury maszynista. Jego niechlubnym osiągnięciem jest rekordowa liczba 28 osób zabitych na torach. 19-letni syn Iliji, Sima (Petar Korać), postanawia pójść w ślady ojca i rozpoczyna swoją karierę zawodową na kolei. Niedługo po raz pierwszy przejmie stery pociągu. Jest co prawda bardzo podekscytowany, ale jednocześnie przerażony. Młody chłopak boi się, że zostanie zabójcą. Jednak mijają dni, Sima pracuje i jak dotąd nikt nie ginie pod jego pociągiem. Brak wypadku nie uspokaja chłopaka, wręcz przeciwnie – wciąż oczekuje najgorszego i jego napięcie staje się nieznośne. Ojciec, patrząc na męczarnie syna, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce.

Akademia Dokumentalna: „Jaskinia zapomnianych snów 3D”

W ramach Akademii Dokumentalnej zapraszamy w tym tygodniu na seans filmu „Jaskinia zapomnianych snów 3D” w reż. Wernera Herzoga. To niezwykła, zapierająca dech w piersiach filmowa podróż w przeszłość – ku zaraniu ludzkiej historii i tradycji. Reżyser zabiera nas do wnętrza jaskini Chauveta, w której znajdują się najstarsze znane nam malowidła naskalne. Spotkanie w poniedziałek, 26 marca, o godz. 17:30. Bilety w cenie 12 zł.

W 1994 roku francuscy archeospeleologowie dokonali przełomowego odkrycia, które zupełnie odmieniło dotychczasowe wyobrażenie na temat początków naszej cywilizacji w Europie. Odnaleźli jaskinię, której ściany pokryte były setkami malowideł naskalnych, przedstawiających portrety dzikich zwierząt. Jak się okazało, to najstarsze odkryte dotąd obrazy stworzone przez człowieka datowane na około 32 tys. lat. Herzog zabiera widza do wnętrza tajemniczej jaskini. Prezentuje jej wspaniałą zawartość, dodając swój poetycko-filozoficzny komentarz, który uzmysławia ogrom jej ukrytych znaczeń.   

DKF: „Wszystkie pieniądze świata”

Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na najnowszy film Ridley’a Scotta. „Wszystkie pieniądze świata” to historia głośnego porwania , które miało miejsce w 1973 roku. Wnuk jednego z najbogatszych ludzi na świecie - 16-letni John Paul Getty III, został uprowadzony przez tajemniczych sprawców. Spotkanie w poniedziałek, 26 marca o godz. 20:00. Bilety w cenie 11 zł.

Miliarder Jean Paul Getty (Christopher Plummer), mimo ogromnej fortuny, nie jest skory do wydawania pieniędzy. Co więcej, znany jest ze swego wyjątkowego uporu i nieustępliwego charakteru. Gdy pewnego dnia grupa tajemnicza grupa porywa jego ukochanego wnuka i żąda wielomilionowego okupu, Getty stanowczo odmawia zapłaty. Zrozpaczona i zdeterminowana matka chłopca – Gail (Michelle Williams) wszelkimi sposobami stara się przekonać teścia do zmiany zdania, ten jest jednak nieugięty. Wraz z upływem czasu porywacze stają się coraz bardziej niecierpliwi, a życie uprowadzonego wisi na włosku. Kiedy pomysły na uratowanie chłopca się wyczerpują, w drzwiach Gail pojawia się tajemniczy mężczyzna, który specjalizuje się w sprawach „nie do rozwiązania”.

FKS: „Bezmiar sprawiedliwości” 

Podczas najbliższego spotkanie w ramach Filmowego Klubu Seniorów odbędzie się pokaz filmu „Bezmiar sprawiedliwości” w reż. Wiesława Saniewskiego. Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach i opowiada o głośnym morderstwie młodej dziennikarki i towarzyszącym mu procesie sądowym. Seans we wtorek, 27 marca, o godz. 12:00. Bilety w cenie 11 zł. 

Słynny adwokat Michał Wilczek (Jan Frycz) opowiada Łukaszowi (Robert Olech), absolwentowi prawa, który ma wątpliwości co do wybranej drogi zawodowej, historię procesu sprzed lat. To głośna historia zabójstwa młodej dziennikarki telewizyjnej będącej w ósmym miesiącu ciąży. Głównym podejrzanym stał się jej kolega z pracy, z którym była związana – dużo od niej starszy, w dodatku żonaty ojciec dwójki dzieci. Mężczyzna nie przyznał się do winy, a prokuratura nie znalazła dostatecznie silnych dowodów, które świadczyłyby o jego winie. Młody prawnik postanawia zagłębić się w sprawę sprzed lat.

 

Wasze komentarze

środa, 6.6.2018 12:00
sobota, 12.5.2018 11:59
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
biura do wynajęcia