komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 23 czerwca 2018

Wandy, Zenona

Bójka na wrocławskim Rynku. Znowu na tle rasowym?

poniedziałek, 12.3.2018 15:27 , komentarze: 3 , odsłony: 1605
kategorie artykułu:

Natychmiastowa interwencja policjantów miała miejsce w związku ze zgłoszeniem awantury i bójki pomiędzy dwoma grupami osób, do której doszło w rejonie wrocławskiego Rynku. Funkcjonariusze w tej sprawie zatrzymali dwóch mieszkańców woj. wielkopolskiego, podejrzanych o naruszenie czynności narządu ciała czterech osób poszkodowanych m.in. ob. Indii, ob. Rosji i dwóch Polaków. Pierwszego z mężczyzn ujęto już kilka minut po zgłoszeniu, natomiast drugi z podejrzanych został zatrzymany w miejscu zamieszania. Nad sprawą pracują obecnie policjanci, których celem jest szczegółowe wyjaśnienie przebiegu i okoliczności tego zdarzenia.

Do bójki doszło przed godziną 20.30 na Rynku Starego Miasta we Wrocławiu. Chwilę później informację o tym zajściu otrzymali policjanci z Wrocławia i natychmiast zajęli się sprawą. Efektem podjętych przez funkcjonariuszy działań było zatrzymanie dwóch mieszkańców województwa wielkopolskiego podejrzanych o udział w tym zdarzeniu.

Pierwszego z mężczyzn, 19-letniego, policjanci pionu prewencji z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu ujęli już po kilku minutach od zgłoszenia w rejonie Rynku. Drugiego, w wieku 18-lat, zatrzymano w miejscu zamieszkania.

Wstępne ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że są to osoby, które były inicjatorami tego zajścia. Jego przebieg i okoliczności są nadal szczegółowo wyjaśniane przez policjantów. Na chwilę obecną ustalono, że doszło tam do utarczki słownej pomiędzy dwoma grupami nietrzeźwych osób, a następnie bójki. W zdarzeniu brali udział m.in. ob. Indii, ob. Rosji i dwóch Polaków, którzy są poszkodowani w tej sprawie oraz dwaj mieszkańcy wielkopolski podejrzani o naruszenie czynności narządu ciała wymienionych osób. Mieli oni od blisko promila do ponad 2 promili alkoholu w organizmach.

Biorąc pod uwagę fakt, że w zdarzeniu brali udział również obcokrajowcy policja i prokuratura wyjaśnia czy motywem działania była mowa nienawiści. Po wykonaniu wszystkich czynności procesowych zostaną podjęte dalsze decyzje w tej sprawie.

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Wasze komentarze

Polak da Polakowi w mordę - bójka Polak da w mordę...
poniedziałek, 12.03.2018 16:41 autor:
środa, 20.6.2018 09:18
piątek, 22.6.2018 00:00
poniedziałek, 18.6.2018 12:25
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Super TAXI
Super TAXI