komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 24 czerwca 2018

Jana, Danuty

Kilka godzin po kradzieży SG odzyskała skradziony pojazd

piątek, 9.3.2018 11:00 , komentarze: 0 , odsłony: 315
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Placówki w Straży Granicznej w Świecku odzyskali skradzioną kilka godzin wcześniej Toyotę Auris o wartości około 100.000 zł.

Do zdarzenia doszło we wtorek 7 marca br. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku, podczas czynności realizowanych w Słubicach, wytypowali do kontroli poruszający się na polskich numerach rejestracyjnych pojazd marki Toyota Auris. Kierowca auta nie zatrzymał się jednak na wezwanie i z dużą prędkością, stwarzając zagrożenie dla innych pojazdów i osób, oddalił się w kierunku Zielonej Góry. Funkcjonariusze ruszyli w pościg.

W pewnej chwili, kierowca skręcił z drogi,wjechał do lasu, wyskoczył z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Podjęty przez funkcjonariuszy pościg , a następnie poszukiwania, nie przyniosły rezultatu, kierowca nie został ujęty. W bagażniku auta znajdowały się niemieckie tablice rejestracyjne. Pomimo, że pojazd nie figurował w systemach jako utracony, funkcjonariusze poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku potwierdzili, że Toyota Auris została skradziona kilka godzin wcześniej na terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość odzyskanego auta to prawie 100.000 zł.

Zabezpieczony na strzeżonym parkingu samochód zostanie zwrócony właścicielowi. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z KPP w Słubicach. Od początku roku funkcjonariusze z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG odzyskali już 10 pojazdów o szacunkowej wartości 900.000 zł.

/Rzecznik SG

 

Wasze komentarze

czwartek, 21.6.2018 13:56
wtorek, 19.6.2018 13:03
poniedziałek, 18.6.2018 13:15
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki