komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 25 czerwca 2018

Lucji, Wilhelma

Podszywali się pod CBŚP i wyłudzili ponad 1,2 miliona złotych

środa, 7.3.2018 17:04 , komentarze: 1 , odsłony: 1296
kategorie artykułu:

Oszukiwali starsze osoby na terenie całej Polski. Podszywali się pod CBŚP i prokuraturę. Wyłudzili ponad 1,2 miliona złotych. Wrocławscy policjanci rozpracowując grupę przestępczą, zatrzymali już łącznie 12 jej członków. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, realizując sprawę operacyjną, rozpracowali grupę przestępczą zajmującą się oszustwami na tzw. „policjanta”. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, łupem grupy padło ponad 1,2 miliona złotych.

Efektem prowadzonych w tej sprawie działań, było ustalenie osób podejrzanych o oszustwa. Zebrany materiał, dał podstawę do zatrzymania członków grupy. W sprawie zatrzymano już 12 osób. Podejrzani, to mieszkańcy województwa mazowieckiego.

Ostatni z zatrzymanych wpadł w ręce wrocławskich policjantów 5 marca 2018 r. To 31 - letni mieszkaniec powiatu siedleckiego. Mężczyzna po przedstawieniu zarzutów dotyczących działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która oszukała co najmniej 20 osób w podeszłym wieku na terenie całej Polski, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze rozpracowując grupę tropili kolejnych jej członków. Podejrzani byli zatrzymywani przez wrocławskich policjantów w miejscach zamieszkania lub w wynajmowanych przez nich lokalach, w różnych rejonach województwa mazowieckiego.

Każdy z zatrzymanych pełnił w grupie inną rolę. Jeden dzwonił i oszukiwał pokrzywdzonych. Inny zakładał rzekomo prokuratorskie rachunki w bankach, na które miały być przekazywane środki od pokrzywdzonych, a jeszcze inny wypłacał środki i przekazywał pozostałym członkom grupy.

Wrocławscy policjanci prowadząc sprawę, szczególny nacisk położyli na odzyskanie wyłudzonych środków. W efekcie prowadzonych działań funkcjonariusze odzyskali już ponad 200 tys. złotych oraz zabezpieczyli m.in. złotą biżuterię, której wartość szacuje się wstępnie, na co najmniej kilkadziesiąt tys. złotych.

Wrocławscy policjanci zajęli się rozpracowaniem grupy, po tym jak jedna z wrocławianek w wyniku tego rodzaju przestępstwa straciła swoje oszczędności. Starsza pani uwierzyła, że pomaga policjantom CBŚP w prowadzonej przez nich akcji wymierzonej w oszustów i przelała środki na rzekomo prokuratorskie konto. Dopiero po rozmowie z sąsiadem zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

12 członków grupy, ustalonych i zatrzymanych w tej sprawie przez wrocławskich policjantów, usłyszało już zarzuty oszustwa w stosunku do mienia znacznej wartości. Decyzją sądu, wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Podejrzanym grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich losie zdecyduje sąd.

Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie aspekty działalności grupy przestępczej, w tym ile tego typu oszustw dopuściła się ona na terenie kraju.  

Źródło: Policja Dolnośląska 

 

Wasze komentarze

FAJNIE, ZE PANSTWO DZIALA I ŁAPIĄ TAKIE ŁAJ-ZY
środa, 07.03.2018 20:45 autor:
niedziela, 24.6.2018 11:57
1
środa, 20.6.2018 09:18
piątek, 22.6.2018 08:43
2
piątek, 22.6.2018 00:00
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele