komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 18 lipca 2018

Erwina, Kamila

Dzieci na zimowiska zawiozą tylko trzeźwi kierowcy

sobota, 13.1.2018 11:53 , komentarze: 0 , odsłony: 407
kategorie artykułu:

W ramach działań „Bezpieczne ferie” policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu będą zwracać szczególną uwagę na autokary wiozące dzieci i młodzież w miejsca wypoczynku zimowego. Aby wyeliminować nietrzeźwych kierujących, każdy kontrolowany przez funkcjonariuszy kierowca zostanie poddany badaniu stanu trzeźwości.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w okresie ferii jest dla mundurowych jednym z głównych priorytetów. W całej Polsce przygotowane są stałe miejsca kontroli autokarów wiozących dzieci na zimowiska.

W Wałbrzychu można to zrobić wyznaczonym przez organizatora bezpiecznym miejscu i czasie. Należy jednak pamiętać, aby kontrolę zgłosić dzień lub kilka dni wcześniej poprzez poinformowanie dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pod numerem alarmowym policji 997 lub bezpośrednio w Wydziale Ruchu Drogowego wałbrzyskiej komendy pod numerem telefonu 74 842-04-20.

Przypominamy, że kierujący autobusem przed rozpoczęciem kontroli ma obowiązek ustawić autokar w taki sposób, aby podczas postoju nie łamać przepisów ruchu drogowego. 

Przedstawiamy wykaz punktów kontroli autokarów w całej Polce w ramach działań „Bezpieczne ferie 2018”: http://www.policja.pl/download/1/266563/zalaczniknr1.docx

 

Wasze komentarze

Miral
Miral
przewozy międzynarodowe piątka bus
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki