komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Komentarz Zielonych w związku z dymisjami i zmianami w Parku Grabiszyńskim

środa, 14.2.2018 13:43 , komentarze: 0 , odsłony: 433
kategorie artykułu:

Dziś do dymisji podała się dyrektorka Departamentu Zrównoważonego Rozwoju („Zielonego Departamentu”), pani Agnieszka Cybulska-Małycha oraz dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, pan Krzysztof Działa.

Fot. ilustracyjne Źródło: Partia Zieloni 

Bezpośrednio za sytuację dewastacji Parku Grabiszyńskiego oraz niewłaściwą wycinkę odpowiada ZZM, który jako pierwszy powinien zauważyć nieprawidłowości w prowadzonych pracach, ze względu na kompetencje swoich wykwalifikowanych pracowników. Odpowiada za to również Miejska Konserwator Zabytków, pani Agata Chmielowska, która wydała decyzję zezwalającą na prowadzeniu prac. Wstrzymała ona swoją decyzję zdecydowanie zbyt późno, gdy już kilkaset drzew zostało wyciętych, a część z nich niezgodnie z planem.

Mamy świadomość, że dymisje i zwolnienia nie są najlepszą metodą rozstrzygania sporów i gaszenia pożarów, lecz czasem są niezbędne. Sytuacji można by uniknąć, gdyby urzędnicy już na początku posłuchali zaniepokojonych mieszkańców i mieszkanek, radnych osiedlowych, działaczy lokalnych stowarzyszeń czy wrocławskiej Partii Zieloni.

Tymczasem ZZM od początku ignorował nasze prośby i apele. ZZM, wraz z MPWiK, ignorują również nasze wcześniejsze apele dotyczące ścieków płynących w rzeczce Grabiszynce, przepływającej przez Park Grabiszyński. Od wielu miesięcy również w tej sprawie nic się nie zmieniło, a urzędnicy mają świadomość problemu. Czy w każdej kwestii dotyczącej zieleni i ekologii musimy podnosi alarm słyszalny w całym mieście?

Jesteśmy przekonani, że w ZZM jest wiele wartościowych i kompetentnych osób, którzy są w stanie właściwie zadbać o wrocławską przyrodę. Wymaga to jednak pewnych istotnych zmian, również w „Zielonym Departamencie”, którego działania z pewnością nie są na miarę zielonej stolicy.

Od kliku dni jesteśmy w czołówce miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem, a kwestia ekologii jest ciągle przez magistrat marginalizowana i wykorzystywana wyłącznie w celach wizerunkowych. Wierzymy i oczekujemy zmiany świadomości urzędników, a także zmiany zielonej polityki miasta, a swoje oczekiwania kierujemy przede wszystkim na ręce pani wiceprezydent Magdaleny Piaseckiej, której podlega „Zielony Departament” oraz prezydenta Rafała Dutkiewicza.

/Informacja prasowa 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 16.7.2018 09:00
piątek, 13.7.2018 13:15
1
czwartek, 12.7.2018 09:26
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Radio LUZ
Radio LUZ