komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
pks
mpk
LOTTO

środa, 18 lipca 2018

Erwina, Kamila

Awaria wyciągu na Dzikowcu

niedziela, 31.12.2017 15:00 , komentarze: 0 , odsłony: 2735
kategorie artykułu:

Awaria wciągu! 20 osób uwięzionych. Około godziny 14 stanął wyciąg krzesełkowy. Uwięzionych zostało 20 osób, na miejsce udali się strażacy z OSP Boguszów, strażacy z Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej ,,Wałbrzych” oraz Wałbrzysko-Kłodzka Grupa GOPR-u.

Ratownicy zostali podzieleni na zespoły. W niższej partii stoku działali strażacy ochotnicy, którzy przy pomocy lin oraz drabiny ewakuowali poszkodowanych, natomiast przy wyższych podporach działali strażacy z Wałbrzycha oraz ratownicy GOPR. Ich zadanie polegało na dostaniu się do osób poszkodowanych na linach opuszczając się ze słupów kolejki. Przy pomocy zestawów ratowniczych dostano się do osób uwięzionych na zatrzymanych krzesełkach. Poszkodowaniu byli mocowani w specjalnej uprzęży oraz ewakuowani na stok.

Taki był scenariusz ćwiczeń które odbyły się w miejscowości Boguszów-Gorce na stoku narciarskim Dzikowiec. Ćwiczenia miały na celu wyznaczenie przez służby najlepszego sposobu ewakuacji osób poszkodowanych z niesprawnego wyciągu. Były również przygotowaniem ratowników do rozpoczętego sezonu narciarskiego na stoku.

 

 

Wasze komentarze

przewozy międzynarodowe piątka bus
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Auto Max
Auto Max
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele