komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 23 października 2018

Marleny, Seweryna

[DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO, DRON] Puchary V Crossu Mokrzeszowskiego wręczone

sobota, 12.5.2018 16:31 , komentarze: 0 , odsłony: 6225
kategorie artykułu:

 SPONSOR RELACJI NA DOBA.PL 

W sobotę, 12 maja  zakończyła się V edycja Crossu Mokrzeszowskiego. Jak co roku miejscem startu i mety biegów przełajowych był  teren Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie. To wspaniała impreza, która nie tylko łączy pokolenia i popularyzuje sport, ale jest także oryginalną formą promocji szkoły.

Cross Mokrzeszowski to impreza dwudniowa. W piątek zorganizowano biegi dla gimnazjalistów  na dystansach 1200 m dla dziewcząt i 2400 m dla chłopców, natomiast  w sobotę odbyły się bieg główny na 10 km i Nordic Walking na 5 km. Łącznie wystartowało ponad 100 zawodników ze Świdnicy i okolic, Świebodzic, Wałbrzycha, Boguszowa-Gorc, Głuszycy, Dziećmorowic, Dzierżoniowa, Nowej Rudy, a także z Wrocławia, Sobótki, Legnicy i Opola.

Organizatorzy, czyli Świdnicki Klub Biegacza HERMES i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie, oprócz przygotowanego biegu, zadbali także o zaplecze socjalne. A ponieważ na gościnność gospodarzy zawsze można liczyć toteż po biegach zawodnicy odpoczywali przy grillu, co sprawiało wrażenie swoistego pikniku w gronie przyjaciół-sportowców. Nikomu nie zabrakło ciepłych posiłków, swojskiego jadła, kanapeczek, ciasta, grillowanych kiełbasek, napoi zimnych i gorących.

- Jak zwykle przygotowaliśmy dla Państwa mnóstwo atrakcji. Otwieramy szeroko drzwi naszej szkoły i chcemy zaprezentować to, co mamy najcenniejszego - mówiła Joanna Miłobóg, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie.

Oprócz dyplomów i medali rozdano także nagrody rzeczowe, a wśród nich m.in: namioty, rowery do ćwiczeń, akcesoria biegowe, vouchery od Gabinetu Rehabilitacyjnego doktora Mazura, gadżety od ZSCKR w Mokrzeszowie oraz sokowirówkę od Vitastyle, sklepu ze zdrową żywnością w Świdnicy. Swoją nagrodę – kosz słodyczy dla ostatniego zawodnika na mecie, ufundował także burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz.

Trasa wiodąca przez teren szkolny i park krajobrazowy wokół Jeziorka Daisy, posiadała urozmaicony profil i przebiegała drogami o zróżnicowanej nawierzchni: płyty betonowe i asfalt (25%), drogi szutrowe, gruntowe i polne (75%). Były podbiegi, odcinki przez pola, odcinki przez las, które zawodnicy ocenili jako atrakcyjne i bardzo malownicze. Przebieg trasy był oznakowany przy pomocy taśmy drogowej koloru biało-czerwonego.

Dodatkowo zastosowane zostało pionowe oznakowanie dystansu co 1 kilometr. Limit czasowy dla uczestników biegu głównego wynosił 1 godzinę i  40 minut. Zwycięzca, Mariusz Tokarczyk z Legnicy ukończył go w czasie 00:42:52. Najlepsza wśród kobiet była Małgorzata Moczulska z Żarowa z czasem 00:49:30.

Wszyscy zawodnicy zgodnie powtarzali – świetna impreza, trasa rewelacyjna, a najważniejsze, że pogoda dopisała. - To jest dosyć trudny bieg, ale jego ukończenie daje mi mnóstwo satysfakcji - powiedział nam pan Robert, który w Crossie Mokrzeszowskim bierze udział po raz trzeci.

ZWYCIĘZCY CROSSU MOKRZESZOWSKIEGO z podziałem na kategorie:

KOBIETY OPEN:

Małgorzata Moczulska

Bożena Morawska

Katarzyna Bernat

 

CHAMPIONKA:

Ewelina Świętek

Monika Wciórka

Karolina Markiewicz

 

TYTANKA:

Justyna Niekrasz

Elżbieta Zimna

Barbara Licznar

 

MĘŻCZYŹNI OPEN:

Mariusz Tokarczyk

Marcin Nowakowski

Patryk Bryłkowski

 

HEROS:

Damian Marcińczyk

Mateusz Kuriata

Mateusz Zalewski

 

CHAMPION:

Daniel Święcicki

Damian Cabaj

Tomasz Miłuch

 

TYTAN:

Marek Patalon

Przemysław Podolski

Bogdan Zięba

 

 

NIEUSTRZASZENI:

Ryszard Gurgul

Zygmunt Lubawski

Marek Musiał

 

Foto: Justyna Bereśniewicz, Paweł Szwarc, Grzegorz Wójtowicz

Dron: Mateusz Fronczak

Wideo: Dagmara Lorent, Jarek Borowik

 

Wasze komentarze

piątek, 19.10.2018 09:29
piątek, 19.10.2018 08:43
piątek, 19.10.2018 08:40
czwartek, 18.10.2018 14:37
czwartek, 18.10.2018 14:36
czwartek, 18.10.2018 12:09
czwartek, 18.10.2018 09:53
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Praca na GoWork
Praca na GoWork
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia