komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 18 lipca 2018

Erwina, Kamila

20 cudzoziemców w 7-osobowym busie

piątek, 12.1.2018 10:00 , komentarze: 1 , odsłony: 962
kategorie artykułu:

Ta podróż mogła skończyć się tragicznie. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali busa, którym – zamiast siedmiu – jechało 20 osób. Kierowca stracił już prawo jazdy.

Wczoraj w nocy funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach pełniący służbę w rejonie miejscowości Olszyna na drodze krajowej nr 18, zatrzymali do kontroli jadący z Mołdawii do Niemiec, bus marki Mercedes. Jakież było zdziwienie funkcjonariuszy, kiedy po otwarciu drzwi okazało się, że w 7-osobowym busie podróżuje 20 obywateli Mołdawii. Część pasażerów odbywała wielogodzinną podróż w przestrzeni bagażowej na kole zapasowym lub torbach. W wyniku kontroli legalności pobytu funkcjonariusze SG stwierdzili, że cudzoziemcy legalnie przebywają na terytorium naszego kraju.

Kierowca 26-letni obywatel Mołdawii za przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł. Wezwany na miejsce patrol Policji zatrzymał kierowcy prawo jazdy. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z PP Trzebiel. 

/Straż Graniczna

 

Wasze komentarze

piątek, 13.7.2018 13:15
1
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ
Super TAXI
Super TAXI
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki