komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 20 czerwca 2018

Diny, Bogny

Ruszył Zanzibar. Gdzie jeszcze polecimy z Wrocławia w 2018 roku?

wtorek, 9.1.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 456
kategorie artykułu:

W niedzielę ze stolicy Dolnego Śląska odleciał pierwszy samolot na Zanzibar. Jednak nowości na ten rok jest więcej. Już wkrótce z wrocławskiego lotniska będzie można polecieć m.in. do Porto, Kutaisi i Aten. Bilety w sprzedaży. 

Zanzibar to zimowa propozycja od biura podróży Itaka, a zarazem najbardziej egzotyczny i najdalej położony kierunek lotniczy z wylotem z Wrocławia.

– Połączenie już na samym starcie cieszy się sporą popularnością. Pierwszy samolot wyleciał z Wrocławia pełny. Co więcej, wśród pasażerów było nie tylko wielu mieszkańców Dolnego Śląska, ale i innych województw, w tym: mazowieckiego, śląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. - Jestem przekonany, że podobnie będzie z kolejnymi nowościami w naszej siatce lotów – dodaje.

Kolejna nowość - Turyn - rusza już w najbliższą sobotę, 13 stycznia. Loty do stolicy Piemontu planowane są także na 20 i 27 stycznia. Ta sezonowa propozycja od biura podróży Itaka jest pomysłem na spędzenie ferii zimowych. Kierunek cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych.

Nowości na przywitanie wiosny

Kolejne nowości, tym razem niskokosztowe, czekają nas w marcu, kiedy zacznie obowiązywać wiosenno-letni rozkład lotów. Właśnie wtedy cztery nowe kierunki uruchomi Wizz Air. Od 30 marca będziemy mogli polecieć do Porto. Wyloty dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty.

 Porto to idealne uzupełnienie południowych propozycji w naszej siatce połączeń, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem pasażerów – mówi Dariusz Kuś. – Nasi pasażerowie kochają południe Europy. Wśród najchętniej wybieranych w 2017 roku południowych destynacji były Teneryfa i Malaga oraz – portugalska nowość minionego roku - Lizbona – dodaje. Tego samego dnia w rozkładzie zadebiutuje Göteborg, który jest ciekawym kierunkiem także o charakterze biznesowym. – Na Dolnym Śląsku jest kilka firm, które swoje główne siedziby mają właśnie w tamtej okolicy. Dla nich to świetne udogodnienie – mówi Dariusz Kuś. Warto też pamiętać, że to miasto jest bardzo atrakcyjne turystycznie - znajdziemy tam między innymi duży park rozrywki. Loty będą realizowane są w poniedziałki i piątki, co ułatwia planowanie przedłużonego weekendu. 

Dzień po Porto i Göteborgu do rozkładu wejdą pozostałe dwie nowości od linii Wizz Air. Po udanym debiucie Zurychu od linii SWISS w październiku 2017 roku, podróżni będą mieli okazję zwiedzić inne szwajcarskie miasto. Bazylea, położona na styku trzech krajów, to kolejna z nowości, jaką oferuje węgierski przewoźnik. To propozycja dobra na przedłużony weekendowy city break, ponieważ loty będą odbywać się we wtorki, czwartki i soboty. Ostatnią propozycją Wizz Air jest gruzińskie Kutaisi. – To świetna baza wypadowa do poznania tego kraju – mówi Dariusz Kuś. – Gruzja nadal pozostaje nieodkryta, choć ostatnio przeżywa swój złoty okres pod względem turystyki – dodaje. Wyloty we wtorki i soboty. W nowym sezonie linie Wizz Air zwiększają też częstotliwość lotów na najpopularniejszych trasach – m.in. do Londynu Luton, Eindhoven, Lwowa i Rejkiawiku.    

Majówka z wylotem z Wrocławia

Nowa propozycja czeka na nas również w maju. 11 maja linie Ryanair uruchamiają loty z Wrocławia do Aten. Odkrywanie tajemnic kolebki cywilizacji może być dobrym pomysłem na spędzenie weekendu. A to dlatego, że loty w tamtym kierunku będą odbywać się w poniedziałki i piątki. Latem ofertę uzupełnią nowe propozycje od biur podróży. Wśród nich m.in. Ateny, Tivat, Wyspa Djerba.

Nowości 2018 z wylotem z Wrocławia: 

  •          Zanzibar (od 7 stycznia z biurem podróży Itaka) 
  •          Turyn (sezonowa nowość od 13 stycznia od Itaki) 
  •          Porto (od 30 marca od linii Wizz Air) 
  •          Göteborg (od 30 marca od linii Wizz Air) 
  •          Bazylea (od 31 marca od linii Wizz Air) 
  •          Kutaisi (od 31 marca od linii Wizz Air) 
  •          Ateny (od 11 maja od linii Ryanair)
 

Wasze komentarze

wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
niedziela, 17.6.2018 12:00
czwartek, 14.6.2018 15:23
czwartek, 14.6.2018 10:56
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Księgarnia Psyche
Księgarnia Psyche
Radio LUZ
Radio LUZ