komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

wtorek, 17 lipca 2018

Anety, Bogdana

63.500 osób na Wrocławskim Sylwestrze 2017/2018

poniedziałek, 1.1.2018 15:04 , komentarze: 0 , odsłony: 688
kategorie artykułu:

Tegoroczna impreza sylwestrowa na placu Gołębim udała się świetnie, a spora w tym zasługa Konrada Imieli, dyrektora Teatru Muzycznego Capitol, który odpowiadał za jej artystyczną wizję, i jego zespołu, który przygotował koncert ze szlagierami minionych lat. O północy, jak zawsze, życzenia sylwestrowiczom składał prezydent Rafał Dutkiewicz.

Zabawa w Kolorach radości

Około 63 500 osób z całego świata przewinęło się przez pl. Gołębi podczas trwania  Sylwestra Wrocławskiego. Pogoda dopisała, nie padało, nie było mroźno, a temperaturę podgrzewali muzycy.

Scena na pl. Gołębim

W tym roku tylko jedna sylwestrowa estrada na pl. Gołębim zaprojektowana została jako tętniące kolorami, mappingiem, wizualizacjami wyświetlanymi na LED-owych ekranach, serce nocnej imprezy. Występ każdego kolejnego zespołu będzie oprawiony w przypisane mu kolory. Ten „tęczowy zamysł” jest metaforą różnorodności i manifestem tolerancji.

Kolejne części koncertu reprezentują również bardzo różne stylistyki, różne muzyczne „kolory” – radość może być bowiem wyrażana na różne sposoby, różne bity i interpretacje.

Gramy live – podkreśla reżyser. – Żeby na Rynku była prawda artystyczna i mam nadzieję, że piękna i łaskawa pogoda umożliwi nam zagranie wszystkich dźwięków na żywo. Koncert będzie złożony z dłuższych, niemal pełnowymiarowych, 40-50-minutowych wystąpień. Kolory, które wniosą na scenę poszczególni artyści, będą i metaforyczne, i dosłowne – chcemy w nie bowiem opakować całą scenę za pomocą tętniących wizualizacji – wyjaśnia Kolor Imiela

/Wrocław.pl

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 9.7.2018 07:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Super TAXI
Super TAXI
biura do wynajęcia
Radio LUZ
Radio LUZ
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki