komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 19 lipca 2018

Wincentego, Wodzislawa

Policyjne działania drogowe w czasie akcji "Nowy Rok"

niedziela, 31.12.2017 13:06 , komentarze: 0 , odsłony: 891
kategorie artykułu:

Okres noworoczny to czas wzmożonego ruchu pojazdów na drogach. W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących, dolnośląscy policjanci od 29 grudnia br. prowadzą na drogach naszego województwa działania pod kryptonimem „Nowy Rok”. Akcja potrwa do 1 stycznia 2018 roku. W rejonie głównych szlaków komunikacyjnych należy spodziewać się zwiększonej liczby patroli ruchu drogowego i prewencji. Funkcjonariusze czuwać będą także nad bezpieczeństwem uczestników różnego rodzaju zabaw i koncertów sylwestrowych.

Od 29 grudnia 2017 roku na drogach Dolnego Śląska policjanci prowadzą działania prewencyjno-kontrolne pod kryptonimem „Nowy Rok", które potrwają do 1 stycznia 2018 roku. Funkcjonariusze monitorują główne ciągi komunikacyjne w trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, a także by zapewnić płynność w ruchu w miejscach gdzie z uwagi na ilość pojazdów, dochodzi do różnego rodzaju utrudnień.

W trakcie prowadzonej akcji policjanci zwracają szczególną uwagę na:
- stan trzeźwości,
- przestrzeganie ograniczeń prędkości,
- stosowanie pasów bezpieczeństwa,
- stan techniczny pojazdów,
- sposób przewożenia dzieci oraz ładunków.

Ponadto funkcjonariusze sprawdzają stosowanie elementów odblaskowych przez osoby piesze poruszające się drogami po zmroku poza obszarem zabudowanym. Policjanci zachęcają również do noszenia odblasków nawet tam gdzie przepisy tego nie wymagają, ponieważ jak wiemy elementy odblaskowe na odzieży mogą uratować nasze życie.

Działania realizowane są we współpracy ze służbami odpowiedzialnymi m.in. za bezpieczeństwo oraz zapewnienie ładu i porządku w obrębie organizowanych koncertów, balów sylwestrowych, a także różnego rodzaju imprez odbywających się w większych miastach. Funkcjonariusze zwracają uwagę na osoby, korzystające z wyrobów pirotechnicznych zwanych potocznie fajerwerkami. W szczególności na młodzież i osoby nieletnie.

Mając na uwadze doświadczenia z lat ubiegłych, policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o jazdę zgodną z przepisami oraz o stosowanie wyrobów pirotechnicznych wyłącznie w miejscach dozwolonych i przestrzegając zasad bezpieczeństwa.

/Policja

 

Wasze komentarze

wczoraj, 18 godz temu
poniedziałek, 9.7.2018 07:00
Super TAXI
Super TAXI
biura do wynajęcia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Radio LUZ
Radio LUZ